Бельгійський монах-пивовар допомагає чернігівцям долати наслідки війни

Бельгійський монах-пивовар допомагає чернігівцям долати наслідки війни - фото 1
Отець Карел Стаутемас з абатства Грімберген (Бельгія) сам проїхав понад 2000 км на машині швидкої допомоги, аби доставити її до Чернігова. Після підготовки та фарбування швидка буде служити на передовій в одній з чернігівських бригад.

Як повідомляє Суспільний кореспондент, символічна передача відбудеться днями у Чернігові. У церемонії візьмуть участь волонтери ініціативи “Залізний кулак Чернігова” та дружини військових з бригади, куди поїде авто. Після запланована спільна молитва.

Карел Стаутемас – відомий в Бельгії монах-пивовар одного з найстаріших абатств Грімберген. Саме завдяки випуску спеціальної передріздвяної серії пива Грімберген з українською символікою вдалося купити ще одну карету швидкої та наповнити її гуманітарною допомогою.

Бельгійський монах-пивовар допомагає чернігівцям долати наслідки війни - фото 130384

Це вже 12-та швидка в рамках акції “Отець Карел для України”. Карел Стаутемас, скаути Грімбергена та волонтери за два роки зібрали понад 250.000 євро. Більшість цих коштів була направлена саме на допомогу Чернігову.

Отець Карел з перших днів війни вивозив українських біженців з польського кордону, збирав і привозив допомогу для оточеного Чернігова.

Пізніше завдяки коштам Грімбергена вдалося відремонтувати вибиті вибухами вікна в школі № 27 Чернігова, в садку №54, зробити одне з найсучасніших сховищ у школі №6. Також бельгійці допомогли профінансувати відпочинок у Бельгії учнів школи №3.

Найближчим часом розпочнуться ремонтні роботи у сховищі дитсадка №53, для якого бельгійські волонтери вже зібрали кошти. Ці навчальні заклади Карел Стаутемас також планує відвідає найближчим часом.

Це вже другий візит бельгійського монаха в Чернігів. Вперше він відвідав місто у грудні 2022 року.

Бельгійський монах-пивовар допомагає чернігівцям долати наслідки війни - фото 130383
Бельгійський монах-пивовар допомагає чернігівцям долати наслідки війни - фото 130385