"Безглуздя війни породжує багато бідних ", - Папа у посланні на VI Всесвітній день бідних

14.06.2022, 19:08
Католики
"Безглуздя війни породжує багато бідних ", - Папа у посланні на VI Всесвітній день бідних - фото 1
У Посланні Папи на VI Всесвітній день бідних, який відзначатиметься 13 листопада 2022 року, Понтифік говорить про війну в Україні та про її страшні наслідки, спричинені наміром «наддержави» нав’язувати свою волю всупереч принципові самовизначення народів. "Безглуздя війни породжує бідність", - наголошує Папа Франциск.

Текст Послання поширило 14 червня Радіо Ватикану.

Після пандемії на горизонті з’явилася нова катастрофа, якій судилося нав’язати світові інший сценарій, прийшла війна в Україні, - йдеться у посланні Папи Франциска. Чим більше затягується конфлікт, тим більше загострюються його наслідки, тому Папа закликає бути солідарними з тими, хто потребує допомоги і довести все до логічного кінця.

"Прийшла війна в Україні, додаючись до регіональних війн, які протягом цих років пожинають смерть і руйнування. Але тут картина представляється складнішою через пряме вторгнення «наддержави», що має намір нав’язувати свою волю всупереч принципові самовизначення народів. Знову повторюються картини з трагічної пам’яті, в черговий раз взаємний шантаж деяких могутніх перекрикує голос людства, що закликає до миру.

Як же багато бідних породжує безглуздя війни! Куди не глянути, констатуємо, як насильство вражає беззахисних і найслабших. Депортація мільйонів людей тисяч людей, особливо дітей, щоб викорінити їх і нав’язати їм іншу ідентичність.

Мільйони жінок, дітей і похилих віком змушені кинути виклик небезпеці бомбардувань, щоб врятуватися, шукаючи притулку як біженці в сусідніх країнах. Ті, які залишаються в зоні бойових дій, кожного дня співіснують зі страхом, з нестачею їжі, води, лікування, і, насамперед, людського тепла. В таких важких ситуаціях тьмяніє розум, а наслідки цього відчувають багато простих людей, які поповнюють і без того величезну кількість злиденних. Яким чином дати належну відповідь, яка принесе полегшення та мир багатьом людям, залишених на поталу невизначеності та нестабільності?

У цьому настільки суперечливому контексті відзначатиметься VI Всесвітній день бідних із заохоченням, запозиченим від апостола Павла, тримати погляд зосередженим на Ісусі", - говорить Папа у посланні.

Понтифік наголошує, що протягом останніх років народи відчиняли і продовжують відчиняють свої двері, щоби прийняти мільйони біженців, які втікають від війни на Близькому Сході, в центральній Африці, а тепер в Україні.

"Сім’ї навстіж відчинили двері своїх домівок, щоби прийняти інші сім’ї, а спільноти гостинно прийняли численних жінок і дітей, щоби надати їм гідність, на яку вони заслуговують. Однак, чим більше затягується конфлікт, тим більше загострюються його наслідки. Приймаючі народи відчувають дедалі більше труднощів у тому, щоби забезпечити безперервність підтримки; сім’ї та спільноти починають відчувати тягар ситуації, що виходить за рамки надзвичайної ситуації. Настав час не піддатися та оновити початкову мотивацію. Те, що ми розпочали, потрібно довести до кінця з такою ж відповідальністю", - мовить Папа.

Понтифік говорить про солідарність, яка полягає саме в цьому: "ділитися тим трохи, що маємо, з тими, хто нічого не має, щоб ніхто не страждав".

"Спадком досягнутої безпеки та стабільності тепер можна ділитися з тими, хто змушений залишити свою домівку та свою країну, щоби врятуватися та вижити. Як члени громадянського суспільства, зберігаймо живим заклик до цінностей свободи, відповідальності, братерства та солідарності. А як християни, завжди шукаймо у любові, вірі та надії підвалини нашого буття та діяння", - закликає Папа.

"Війна з наслідками на глобальному рівні, повинні навчити нас чогось вирішального: ми у світі не для того, щоби виживати, але щоб усім була дана можливість гідного та щасливого життя", - резюмує Папа.