Безстрокову благодійну акцію "Нагодуй бідного" 13 листопада розпочали в Івано-Франківську

Безстрокову благодійну акцію "Нагодуй бідного" 13 листопада розпочали в Івано-Франківську - фото 1
Акцію "Нагодуй бідного" оголосив Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук під час Форуму УГКЦ «Соціальне служіння людині», який відбувся у жовтні 2020 року.

Як повідомляють організатори, ця акція також приурочена до Всесвітнього дня убогого, який цього року відзначають15 листопада.

Її метою є допомогти продуктами потребуючим - особам похилого віку, безхатченкам, багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, вдовам, людям з інвалідністю та тим, які опинилися у складних життєвих обставинах.

В Івано-Франківську благодійний захід, ініційований Благодійним фондом «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», об’єднав представників духовенства і вірних Церков різних конфесій.

«Ми хочемо привернути увагу до людей, які найбільше потребують нашої допомоги. Наш Блаженніший Святослав і Синод єпископів УГКЦ також представники Православної Церкви України та Римо-Католицької Церкви завжди бачать ту потребу, бо свідомі того, що зараз живемо в час економічної кризи і ковіду. Окрім того, пережили паводки на заході і пожежі на сході України, - наголошує синкел соціального служіння Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ та директор Карітасу о. Володимир Чорній. - Таких людей, які очікують допомоги є багато і, як каже наш Блаженніший - вони не хочуть у нас щось забрати, але дати нам спасіння. Отже, привертаємо увагу всіх людей доброї волі, щоб вони побачили ту руку спасіння, бо даючи - ми збираємо собі для Вічності. Маємо підтримати акцію допомоги не лише в одному конкретному нашому місті, але у всіх куточках Прикарпаття і України, у всіх парафіях різних конфесій».

«Каже Господь – усе, що ви зробили одним з найменших моїх – ви мені зробили. Сьогодні ми спільно хотіли б закликати усіх людей доброї волі виконувати заповідь Господню – любити ближнього свого як самого себе. В такий складний час як ніколи ми маємо можливості допомагати ближньому – ділитися тим, що маємо і отримати нагороду Царства Небесного», - додає адміністратор Івано-Фраківсько-Галицької архиєпархії Православної Церкви України Архимандрит Феогност Бодоряк.

«Святий Вікентій казав – бідні є багатством церкви, а святий Іван Павло другий – що вони є майданчиком для справ милосердя і для того, щоб збирати скарби на небі, служити на вічність. Маємо добру ініціативу Карітасу і заохочуємо усіх долучитися до неї особисто чи через благодійні структури», – підкреслив настоятель парафії Христа Царя РКЦ в Івано-Франківську о. Владислав Іващак.

Він повідомив, що при римо-католицькій парафії Христа Царя в Івано-Франківську теж допомагають потребуючим харчуванням і в інших потребах.

Загалом кількість тих, хто відвідує благодійну їдальню Карітасу в Івано-Франківську, з початком пандемії зросла майже вдвічі – від 120 до 280 осіб. Харчові набори вони отримують щодня. Це люди з різними життєвими історіями. Є навіть ті, хто захищав Україну на війні на сході а тепер, з тих чи інших обставин, опинилися за межею бідності.

«Сьогодні пенсія не відповідає жодним соціальним стандартам і жодним потребам, - скаржиться пані Наталія. – Як жити пенсіонерам і інвалідам? Насправді, хочеться гордитися нашою державою а, натомість, приходжу сюди, щоб отримати хоч якусь підтримку».

«Користуюся послугами благодійної їдальні Карітасу десь менше року, - ділиться одна з відвідувачок Світлана. – Мені тут все подобається – обслуговування, якість їжі - вона тепла є м'ясо, риба, гриби. Мешкаю з мамою пенсіонеркою і братом, у якого проблеми з алкоголем. Працювала до початку пандемії, через карантини втратила роботу. Отже, змушена звертатися по допомогу».

Зенон Іванович ділиться, що з початком пандемії до благодійної їдальні почав ходити частіше, а загалом користується нею майже три роки.

Акція "Нагодуй бідного" є безстроковою. Організатори просять всіх охочих долучатися до неї через БФ «Карітас», або в окремих парафіях.