БФ "Карітас Івано-Франківськ організував акцію-виставку про небезпеку торгівлі людьми та опинитися в рабстві

БФ "Карітас Івано-Франківськ організував акцію-виставку про небезпеку торгівлі людьми та опинитися в рабстві - фото 1
21 серпня інформаційна акція з виставкою "Очікування Vs Реальність", присвячена проблемам сучасного рабства, відбулася в центрі Івано-Франківська. Організували захід – БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» та департамент соціальної політики Івано-Франківської ОДА.

Як розповідають організатори акці, метою виставки є підвищення рівня обізнаності наших громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування та актуальності таких понять, як торгівля людьми та експлуатація. Кожен відвідувач виставки мав можливість поспілкуватись та отримати поради щодо того, як подбати про себе та про безпеку своїх рідних.

Акція і виставка "Очікування Vs Реальність" – це ілюстрація історій людей, які в пошуках кращого життя і заробітку, через необачність, потрапляли до небезпечних ситуацій. Кожна історія складається з двох частин - з одного боку “Очікування” з приємними, але нелегальними, умовами працевлаштування, а з іншого боку “Реальність” – відображення того, на що можуть перетворитись обіцяні умови працевлаштування та чому людина в результаті часто не може залишити місце своєї експлуатації і потрапляє у справжнє рабство.

«Тут відображено дев’ять історій людей, які реально були в рабстві. Таким чином, ми намагалися ще раз звернути увагу громадськості на небезпеку для будь-кого, хто перебуває в пошуку заробітку у нас в країні чи за кордоном, - розповідає директор БФ «Каратас Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній. - До слова - якщо раніше це частіше було сексуальне рабство, від якого потерпали переважно жінки, то тепер від трудового рабства потерпають в більшості чоловіки і не лише за кордоном, але і в Україні. БФ «Каратас Івано-Франківськ УГКЦ» займається проблемами осіб, які постраждали від рабства з 2004 року. Ми їх супроводжуємо – допомагаємо оформити необхідні документи, отримати відповідне лікування. Також сприяємо в отриманні професії, перекваліфікації. При цьому співпрацюємо з фахівцями – психологами, медиками, з соціального захисту та правоохоронними органами. Але найкраще – це профілактика, тому організовуємо спеціальні інформаційні акції».

«Наш консультативний центр, починаючи з 2004 року, надав допомогу понад 240 особам, які постраждали від рабства. Цьогоріч її отримало 10 осіб - соціальну, медичну, профорієнтаційну, інформаційну, - повідомляє завідувачка Консультативного центру з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Людмила Ковальчук. – В більшості це все ж чоловіки, які потрапили в трудову експлуатацію за кордоном. Але, до прикладу, в 2018 році ми мали 50 відсотків тих, хто постраждав від експлуатації в Україні і навіть у нашій області».

БФ 'Карітас Івано-Франківськ організував акцію-виставку про небезпеку торгівлі людьми та опинитися в рабстві - фото 57292

«Цей захід надзвичайно корисний, - ділиться пані Галина. – Звичайно, не з доброї волі люди змушені шукати заробітку, особливо, за кордоном. Часто, сподіваючись на краще, потрапляють в небезпеку. І тому необхідно попереджати людей – це справді хороша робота».

«Я підприємець, тому працюю успішно, але дізнатися про те, у яку небезпеку може потрапити людина у пошуку заробітку, теж цікаво. Це може бути корисно і для тих, кому необхідно влаштовуватися на роботу», - каже Віталій.

Акція і виставка "Очікування Vs Реальність" мандрує містами України з 30 липня - у цей день відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

В Івано-Франківську вона буде тривати на площі Міцкевича з 21 до 26 серпня, далі вирушить до Львова.

БФ 'Карітас Івано-Франківськ організував акцію-виставку про небезпеку торгівлі людьми та опинитися в рабстві - фото 57293