«Перший портфелик» отримують діти з малозабезпечених родин, сімей вояків АТО, діти з інвалідністю та батьків-інвалідів, вимушено переселені. Для його отримання є особливі критерії, адже вартість одного ранця – 1700 гривень. У ньому є все необхідне канцелярське приладдя.
«Ми вже сімнадцять років даємо можливість людям чинити добро для найменших. Це обов’язок кожного християнина допомогти дитині почувати себе комфортно, коли вона вперше переступає поріг школи, - каже генеральний директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ отець Володимир Чорній.
За його словами, доводиться ретельно перевіряти статус родин, яким надає допомогу.
За словами о. Володимира, це вимушений крок: "Одного разу стався достатньо неочікуваний випадок – ми з митрополитом Володимиром Війтишиним, після вручення «Портфелика» вийшли з церкви і він зауважив, що отриманий ранець закидають до «Джипа», відтак, зробив зауваження».
«У мене троє дітей і цього року наймолодша донька іде до школи. Помешкання, у якому живемо, доводиться орендувати. Працюємо з чоловіком на державних роботах з малими зарплатами. Тому, звичайно, не просто забезпечувати родину, - ділиться Тетяна Іванюк. Жінка переїхала до Івано-Франківська після переселення з Донецька. – До слова, лише в Івано-Франківську, а це вже третє місто, в якому живемо після Донецька, завдяки «Карітасу», справді відчули підтримку».
Мама п’ятьох дітей Емілія Коржак теж розповідає, що її родина є постійною підопічною «Карітасу». Зараз вона отримає шкільний ранець для четвертої донечки і така підтримка є суттєвою.
Поки про точну кількість «Портфеликів», які зможуть вручити цьогоріч в «Карітасі», говорити не беруться. Поки коштів не так багато, але, як кажуть, завжди починають «з нуля», згодом коштів стає більше. До слова, в один з років було зібрано до 350 ранців. В середньому їх роздають до 170.
Важливо і те, що акція є позаконфесійною – звернутися по допомогу до «Карітасу» можуть представники різних Церков та релігійних організацій.