Біблеїсти підрахували, скільки грошей за сучасними мірками отримав би Юда за зраду Ісуса

31.03.2021, 18:17
Культура
Біблеїсти підрахували, скільки грошей за сучасними мірками отримав би Юда за зраду Ісуса - фото 1
Чому Юда зрадив Ісуса? Чи йому йшлося про гроші? Науковці вирахували, скільки він отримав за свою зраду, і визначили, чи велику суму він дістав за свої старання.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на CREDO.

Погляньмо насамперед на текст Євангелія від св. Матея. Тоді один із Дванадцятьох, званий Юдою Іскаріотським, подався до первосвящеників, і сказав: Що хочете дати мені, і я вам Його видам? І вони йому виплатили тридцять срібняків (Мт 26, 14-15).

Це далеко не перша згадка на тему тридцяти срібних монет у Святому Письмі.

Так, у книзі Захарії пророк отримує ту саму платню за денну працю пастухом.

І сказав я до них: якщо добре це в ваших очах, дайте платню мою, а як ні, перестаньте! І вони мою платню відважили тридцять срібняків. І промовив до мене Господь: кинь її гончареві, ту славну ціну, що вони оцінили Мене! І я взяв оті тридцять срібняків, і те кинув до дому Господнього, до гончаря (Зах 11, 12-13).

У книзі Вихід же тридцять срібних монет становили ціну вбитого невільника.

Коли вдарить той віл раба або невільницю, то власник дасть панові того тридцять шекелів срібла, а віл той буде вкаменований (Вих 21, 32).

А скільки б це коштувало сьогодні?

Є кілька інтерпретацій. Згідно з однією, 30 срібняків, які отримав Юда, становили еквівалент одного римського динарія. Варто знати, що римський солдат отримував близько 225 динаріїв винагороди щороку. Для порівняння, американський солдат сьогодні отримує близько 25 тис. доларів на рік, із чого випливає, що

Юда отримав би в перерахунку на сьогоднішні гроші близько 3 тис. доларів.

Інші біблісти вказують на фрагмент книги Вихід, який називає тридцять монет як ціну за невільника.
Згідно з Freedom Project мережі CNN, який присвячений припиненню сучасної работоргівлі, «за невільника платили в середньому 90 доларів». Із цих підрахунків випливає, отже, що отримана Юдою платня міститься в рамках від 90 до 3 тис. доларів.

Проаналізувавши ці суми, можемо задати питання: чи Юда видав Ісуса заради грошей?

Вочевидь, 30 срібняків це ніяка не велика оплата за величезне зло, яке через ці гроші було скоєне. Зрештою, сам Юда дуже скоро в цьому переконався. Тоді Юда, що видав Його, як побачив, що Його засудили, розкаявся, і вернув тридцять срібняків первосвященикам і старшим, та й сказав: я згрішив, невинну кров видавши. Вони ж відказали: А нам що до того? Дивись собі сам… І, кинувши в храм срібняки, відійшов, а потому пішов, та й повісився (Мт 27, 3‑5).

Теги: #Біблія