Білоруська Церква відправила на покій єрарха, який підтримав протести проти Лукашенка

Білоруська Церква відправила на покій єрарха, який підтримав протести проти Лукашенка - фото 1
Синод Білоруської Православної Церкви 8 червня відправив на покій 69-річного архиєпископа Гродненського і Волковиського Артемія (Кищенка).

Про це повідомляє LB.ua з посиланням на сайт РПЦ, яка затверджує рішення білоруського Синоду.

Архиєпископа Артемія відправили на покій "за станом здоров'я", визначивши місцем перебування місто Мінськ, а його єпархію передали єпископу Слуцькому та Солігорському Антонію (Дороніну).

За даними білоруської служби "Радіо Свобода", архиєпископ Артемій очолював Гродненську єпархію майже з моменту обрання Олександра Лукашенка главою держави. Він був обраний єпископом наприкінці 1995 року, а в 2012 році став архієпископом.

Під час масових серпневих акцій протесту 2020 року архиєпископ Артемій неодноразово виступав на підтримку протестуючих та проти насильства і фальсифікації результатів голосування. Він єдиний білоруський православний єрарх, який зайняв таку позицію.

Наприклад, 14 серпня архєпископ засудив насильство над мирними демонстрантами та підтримав жінок, які вийшли на акції протесту з квітами. Він сказав, що вірить у здатність любові та миру "повернути правду до наших душ". "Церква не повинна бути байдужою... Бог продається мовчки", - сказав він.