Білоруські греко-католики передали Папі копію ікони Божої Матері Жировичської

07 березня, 17:42
Світові
Білоруські греко-католики передали Папі копію ікони Божої Матері Жировичської - фото 1
Архимандрит Сергій Гаєк, апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Білорусі, вручив у дар святому отцю копію ікони Божої Матері Жировичської.

Про це повідомляють Новини Ватикану, повідомляє Наша Ніва.

Під час спільної аудієнції, яка відбулася 6 березня на площі Святого Петра у Ватикані, архимандрит Сергій висловив Папі подяку від білоруських греко-католиків за створення Апостольської адміністратури, а також привітав його з одинадцятою річницею обрання на престол, що відзначатиметься 13 березня. Як дар він вручив Франциску зменшену копію ікони Божої Матері Жировицької, виконану на мармурі у мінській майстерні Glivi.

Апостольська адміністратура для католиків візантійського обряду в Білорусі була створена за рішенням Папи Франциска 30 березня 2023 року. Апостольським адміністратором цієї церковної структури був призначений архимандрит Сергій Гаєк, який доти був Апостольським візитатором для білоруських греко-католиків.

У січні 2023 року понтифік молився перед копією ікони Божої Матері Жировичської, яку було виставлено під час спільної аудієнції у ватиканському Залі Павла VI.