Більше демократії, священство для жінок — пропозиції з Католицької Церкви в Німеччині

10.02.2021, 08:36
Католики
Більше демократії, священство для жінок — пропозиції з Католицької Церкви в Німеччині - фото 1
До Ватикану надійшли перші пропозиції реформи в Церкві, зібрані німецькими єпископами.

Серед запропонованих змін — більша демократичність при ухваленні рішень, а також священство для жінок, — повідомляє CREDO з посиланням на Stacja7.

Пропозиції змін — це наслідок синоду, розпочатого в Німеччині минулого року. Його мета — оновити Церкву та наблизитися до людей.

Синод відбувається за участі представників різних католицьких середовищ. До Ватикану вже надійшли перші пропозиції реформ, що увійшли до робочого тексту синоду. Найважливішою зміною є більша демократичність у процесі вироблення рішень. На дієцезіяльному рівні комітети, що складаються з мирян, повинні мати право вето щодо рішень єпископа. Миряни мають певним чином контролювати своїх душпастирів.

Якщо рішення комітету буде відхилене настоятелем чи єпископом, то комітет може заветувати таке рішення відповідною більшістю голосів. У документі також міститься пропозиція, щоб мирянські комітети обирали єпископів та настоятелів.

Однак найбільше дискусій викликала справа висвячення жінок. Робоча група синоду схвалює жіноче священство. Нагадаємо, що 1994 року св.Йоан Павло ІІ в Апостольському листі «Ordinatio Sacerdotalis» написав: «Заявляю, що Церква не має жодної влади вділяти священницькі свячення жінкам, і що це рішення має бути всіма вірними Церкви визнане остаточним».