Біля Кесарії виявили затонуле судно з монетами та скульптурами давньоримських богів

10.09.2020, 12:35
Світові
Біля Кесарії виявили затонуле судно з монетами та скульптурами давньоримських богів - фото 1
Дайвери-любителі Ран Файнштейн і Офмер Раананон виявили вантаж давньоримського судна, затонулого 1600 років тому біля берегів сучасного Ізраїлю у Кесарії.

Чоловіки одразу повідомили до Ізраїльського управління старожитностей. Їм вдалося знайти монети, бронзові статуї, корабельне обладнання і декоративні предмети, пише Gazeta.ua з посиланням на Archeology World.

Біля Кесарії виявили затонуле судно з монетами та скульптурами давньоримських богів - фото 58346

 

Пізніше археологи підняли бронзову лампу із зображенням римського бога сонця Сола, статуетку богині Луни, лампу, що нагадує голову африканського раба, частини 3 бронзових статуй у натуральну величину, бронзовий кран у вигляді дикого кабана з лебедем на голові й інші зооморфні предмети.

Біля Кесарії виявили затонуле судно з монетами та скульптурами давньоримських богів - фото 58347

 

Також на кораблі є суцільні брили металу, кожна з яких складалася з тисяч монет. Вони окислились, злиплись і мають форму горщика, в якому їх перевозили. На монетах зображено імператора Костянтина Великого і його суперника Ліцинія.

Археологи припускають, що римське торгівельне судно перевозило метал для переробки. При вході у гавань потрапило в бурю і налетіло на скелі.

Корабель плавав в останні роки існування Римської імперії.