Біля Львова облаштовують Стежку Митрополита Андрея Шептицького - новий туристичний маршрут

05 листопада, 11:36
Культура
Біля Львова облаштовують Стежку Митрополита Андрея Шептицького - новий туристичний маршрут - фото 1
У лісопарку при в’їзді у Винники триває будівництво Стежки Митрополита Андрея Шептицького. Це - комплексний об'єкт екологічного та релігійного туризму.

Ідея створення Стежки належить Винниківському міському товариству «Просвіта»Ю інформує пресслужба ЛОДА.

Стежка Митрополита Шептицького створюється на місці реально існуючої в природі стежки, що була підготовлена монахами в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб Митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку.

Структура об’єкту складатиметься із оглядового майданчика та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси.

З майданчика відкривається вид на місто Винники та долину Маруньки. Присутні також роздивляться панораму на Церкву Воскресіння Господнього, яку відвідував Митрополит Андрей Шептицький. Остання візитація до храму відбулась за 6 років до смерті, у 1938 році.

Прогнозується, що Стежка буде не лише сучасною формою проведення природоохоронної роботи, а й зручним інструментом популяризації життєвої мудрості Митрополита Андрея Шептицького як серед місцевих мешканців, так і школярів, туристів.

“Розпочали будівництво ще у 2017 році. За цей час управління капітального будівництва проклало на стежці бруківку, встановило огорожу, здійснило благоустрій території, а також встановило стелли з пісковика. Окрім того, ми встановили тристоронні інформаційні борди. Загальна кошторисна вартість складає майже 5,5 млн гривень”, - повідомив керівник управління капітального будівництва Львівської ОДА Павло Терех.

Підрядна організація, яка виконує роботу, ПП “Західбуд-плюс”.

Організатори планують розкрити постать Митрополита через три скульптурні комплекси. Зазначимо, що скульптури, а також освітлення вздовж стежки виконали за благодійні кошти.

Біля Львова облаштовують Стежку Митрополита Андрея Шептицького - новий туристичний маршрут - фото 61188

 

“Ідея створення такого комплексу виникла ще у 2015 році. Поштовхом став заклик Блаженнішого Святослава. Під час святкування 150-річчя від дня народження Митрополита він звернувся до людей із закликом до кожного заново пізнати постать Андрея Шептицького”, - зазначив керівник Винниківського міського товариства "Просвіта" Любомир Білоус.

До роботи над проектом долучились український скульптор, живописець, графік Юліан-Зенон Савко, а також український архітектор Михайло Федик.

Перший комплекс - молитовне поле, на якому розташований комплекс “Велет Святоюрської гори”, покликаний розповісти про духовний шлях Шептицького.

Другий розкриває Андрея Шептицького як провідника українського народу, а останній демонструє його меценатську та благодійну діяльність.

Кожна із точок супроводжується крилатими висловами Митрополита.

Маршрут стежки пролягає через "Цісарську криницю", яка була спорудженою у 1826 році. Об'єкт - шахтний колодязь з чистою водою, яка надходить з джерел, через складну систему таємних переходів та галерей, що були споруджені під г. Жупан.

Туристи та відвідувачів можуть випити свіжої води з свердловини та перепочити на нижній вхідній зоні, яку обладнають лавками.

"Постать Митрополита Андрея Шептицького відіграла важливу роль у громадському, релігійному та політичному житті нашого регіону. Відтак, цей коплекс стане місцем, де молодь зможе краще пізнати його особистість. Висловлюю вдячність за допомогу усім меценатам, які долучились до цього проекту. Завдяки спільним зусиллям влади та бізнесу нам вдалось створити потужний об'єкт, який ми завершимо уже найближчим часом", - додав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Нагадаємо, Митрополит Андрей Шептицький (Глава УГКЦ 1901-1944) народився 29 липня 1865 року в с. Прилбичі, що на Яворівщині. За час свого служіння значно розбудував Греко-Католицьку Церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Зазнавав утисків більшовиків. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.