Created with Sketch.

Блаженніший Святослав назвав послу Італії в Україні три особливості УГКЦ

07.06.2024, 16:25

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з послом Італії в Україні П’єром Франческо Дзадзо, який завершує свою дипломатичну місію в країні. Зустріч відбулася 7 червня 2024 року в резиденції Глави УГКЦ у Києві.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав обговорив з паном Дзадзо низку важливих тем, зосередившись на ситуації в Україні, душпастирстві Церкви в умовах війни, ідеології «русского міра», міжцерковних відносинах в Україні та світі і планах на майбутнє.

Насамперед Глава УГКЦ висловив вдячність Італійській державі та народові за підтримку України у протистоянні російській агресії та надану допомогу. Окремо Предстоятель подякував за сприяння в розвитку Апостольського екзархату для українців у Італії, заснованого Папою Франциском 5 років тому.

Пан П’єр Франческо розповів, що познайомився з Україною ще 20 років тому і відтоді вражений почуттям національної ідентичності та релігійності українців.

Він поцікавився у Глави УГКЦ, який, «як пастир, доторкає рани війни українців», його баченням теперішньої ситуації в Україні. «Ми, українці, втомлені, але не демотивовані, — заявив Блаженніший Святослав. — На жаль, звикання до війни, яке існує, може бути ще небезпечнішим за втому… Народ втомлений, але всі розуміють, що мусимо продовжувати боротьбу, тому що ми не маємо іншого вибору».

Щодо ідеології «русского міра», про яку запитав італійський дипломат, Предстоятель відзначив, що те, що її породила Церква [російська православна], є серйозним викликом для вірогідності християнської проповіді у третьому тисячолітті. Блаженніший Святослав заявив, що УГКЦ не лише сама засуджує цю геноцидну ідеологію, але й закликає інші Церкви та спільноти, зокрема академічні, до її наукового вивчення і засудження. «Чим швидше ця ідеологія буде засуджена, тим більше життів буде врятовано», — вважає Глава УГКЦ.

Пан П’єр Франческо Дзадзо поцікавився у Блаженнішого Святослава особливостями Української Греко-Католицької Церкви. Предстоятель розповів про три:

Перша — УГКЦ ніколи не була державною Церквою, завжди підтримуючи національні прагнення українців.

Друга — УГКЦ є глобальною Церквою, відкритою до католицького універсалізму. Будучи присутньою у всьому світі, вона творить сопричастя між українцями в Україні та діаспорі.

Третя — УГКЦ здійснює активне соціальне служіння. Як Церква, ми відчуваємо себе інтегральною частиною громадянського суспільства. Вчимо українців бути вільними і відповідальними за своє майбутнє. Під час війни наше служіння потребуючим було підтримане загальною солідарністю Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав підкреслив, що, будучи вільною від державного впливу, УГКЦ може вільно говорити правду, проповідувати християнські цінності та мати пророчий голос.
Пан Дзадзо поділився, що його робота в Україні допомогла йому краще зрозуміти різницю між Україною та Росією. За його словами, українців від росіян відрізняє насамперед глибоке почуття національної ідентичності та цінність свободи. Він заявив, що вважає «своїм моральним обов’язком» ділитися цим знанням зі світом, зокрема з італійцями.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував послові пам’ятну медаль із зображенням Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві та видання про собор Святої Софії у Римі, запросивши його відвідати.

Читайте також
Україна і світ МЗС відкинуло звинувачення ООН у нібито обмеженні релігійних свобод в Україні
07 червня, 08:55
Україна і світ Глава УГКЦ: "Найважливішою умовою справедливого миру є назвати злочинця по імені та засудити"
29.12.2024, 09:00
Україна і світ Президент Чехії отримав на Різдво «фронтову» консерву від українських військових
28.12.2024, 10:58
Україна і світ Сибіга: Різдвяний терор - це відповідь Путіна тим, хто говорив про ілюзорне "припинення вогню"
26.12.2024, 11:30