16 листопада римо-католики офіційно передали храм Святого Йосафата для душпастирських потреб греко-католицької парафії в Любліні, яка відзначає 30-річчя свого існування.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
З цієї нагоди та з приводу завершення святкування 400-річчя смерті священномученика Йосафата Глава УГКЦ очолив Божественну Літургію в цьому храмі.
З Главою УГКЦ співслужили: владика Станіслав Будзік, римо-католицький митрополит Люблінський, владика Євген Попович, митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ, інші греко- і римо-католицькі єпископи та численне духовенство.
У проповіді Блаженніший Святослав передовсім згадав про життя та неоціненну діяльність святого священномученика Йосафата, які були тісно пов’язані з формуванням у Східній Європі сучасних національних спільнот України, Литви, Польщі та Білорусі. За словами архиєрея, святий Йосафат — свідок і приклад прагнення до єдності, яке вписане в ідентичність місії Східних Католицьких Церков.
Блаженніший Святослав подякував єрархам, духовенству, вірним Люблінської архидієцезії, а особливо митрополиту Станіславові Будзіку — завдяки їм храм Святого Йосафата в Любліні офіційно переданий для душпастирських потреб греко-католицької парафії. Та не менш цінні всі вияви підтримки та солідарності з Україною, яка страждає від незаконної війни з боку росії.
«Католицька Церква в Любліні та підпорядковані їй структури стали євангельським прикладом безкорисливого служіння людям, приреченим на небуття та позбавленим гідності, — зазначив Глава УГКЦ. — Неможливо оминути увагою відданість усіх люблінських громад польсько-українському примиренню та допомозі постраждалим, про що свідчать численні спільні ініціативи та проєкти, реалізовані різними структурами разом із українськими службами».
За словами Блаженнішого Святослава, травма війни, яку ми переживаємо, спричинена агресією та ненавистю проти Бога і святості людського життя. Однак це драма і для Європи та всього світу. Тому сьогодні багато постраждалих від війни людей шукають духовної підтримки, розради та сенсу життя в церковних спільнотах.
«Надання Люблінською архидієцезією зручного місця для служіння Літургії та душпастирських зустрічей навколо рідної духовності й культури в центрі міста — це вияв щирої християнської солідарності, — наголосив Предстоятель УГКЦ і додав: — Переконаний, що ця святиня, покровителем якої є святий Йосафат, слугуватиме зціленню ран війни в різних вимірах».
Крім цього, архиєрей нагадав, що минув рівно рік, як священики-редемптористи з м. Бердянська Іван Левицький та Богдан Гелета перебувають у російському полоні, і закликав молитися за них та їхнє звільнення: «Ми молимося сьогодні, щоб там, де рука нашої Церкви не може їх досягнути, їх досягнула рука Божої любові та Його милосердя».
Наприкінці Богослужіння Блаженніший Святослав та архиєпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський, урочисто підписали документ про передання храму Святого Йосафата в Любліні греко-католицькій громаді для душпастирських потреб.
Відтак Блаженніший Святослав вручив митрополитові Люблінському Патріаршу грамоту як знак вдячності за підтримку та солідарність. «Особисто та від імені Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви хочу висловити подяку за всі дари, якими Ваша Ексцеленція так щедро ділиться у служінні Божому та для співпраці між Римо-Католицькою та Греко-Католицькою Церквами», — йдеться у Грамоті.
Від Управління Люблінського воєводства Глава УГКЦ отримав пам’ятну медаль за турботу про поглиблення християнської віри, сприяння примиренню і зміцнення польсько-українських відносин.