У Вільнюсі Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з Прем’єр-міністром Литви Інґрідою Шимоніте. Участь у зустрічі взяли також римо-католицький архиєпископ Вільнюса Ґінтарас Ґрушас та Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус.
Джерело: Департамент інформації УГКЦ
Важливою темою зустрічі стали українські біженці, які знайшли прихисток у Литві. Сьогодні близько 70 тисяч вимушених переселенців знаходяться в цій країні. Країна з населенням 2,5 млн прийняла всіх українців з відкритими серцями та домівками.
За словами прем’єр-міністра Литви, докладається максимум зусиль для того, щоби українські жінки знайшли гідну працю, а українські діти прийшли до школи. За останні півтора роки відкрито чотири школи у Литві, де діти навчаються за українською шкільною програмою.
Окрім цього, Блаженніший Святослав та Інґріда Шимоніте обговорили роль УГКЦ у житті української громади у Литві, а також особливий ювілей — 400 років мученицької смерті святого священномученика Йосафата, постать якого знаменує заклик до єдності церков та народів — українських, литовських, польських та білоруських.
Важливим пунктом було обговорення найближчих викликів, які стоять перед українським народом. Сторони говорили про потреби людей, які виникають після деокупації територій України, а також про потреби в усіх заходах, які скеровані на подолання травм війни українського суспільства.
В коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав поділився враженням від зустрічі з очільницею литовського уряду: « Хоча це був офіційний момент зустрічі, але дуже людський та дружній. Зі свого боку я дуже подякував пані Прем’єр-міністру, її уряду, а також в її особі всьому народові Литви за велику підтримку для народу України. Сьогодні для нас Литва є стратегічним партнером, а також великим адвокатом, тим, хто промовляє в імені і для блага України перед європейською спільнотою і перед міжнародним співтовариством».
Наприкінці зустрічі Глава УГКЦ подарував Прем’єр-міністру Литви символічні подарунки з України — бурштинову вервичку, книгу про Українську Греко-Католицьку Церкву, а також ікону Матері Божої Неустанної Помочі з маленьким Ісусом на руках як символ сучасного українського біженця — матері з дитиною, яка шукає прихистку.