Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 9 вересня розпочав робочий візит до столиці Німеччини — Берліна. Візит триватиме до 11 вересня.
Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, основною метою візиту є участь у Річній зустрічі німецьких католицьких єпископів з державною владою Німеччини, яка відбудеться 10 вересня під назвою «Свято-Михайлівський бенкет». Блаженніший Святослав виступить на цьому заході як головний спікер, виголосивши промову про ситуацію в Україні та спільну надію на справедливий мир.
Під час триденного візиту Глава УГКЦ також проведе низку зустрічей з релігійними та політичними лідерами Німеччини, зокрема з Федеративним канцлером Олафом Шольцом.
Нині ж Блаженніший Святослав зустрівся з архиєпископом Берліна Гайнером Кохом. У зустрічі також взяв участь владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх УГКЦ у Німеччині та Скандинавії.
Під час зустрічі обговорювались важливі питання служіння Церкви українському народові, якому російський агресор відібрав право на існування, а також душпастирства українців у Німеччині, зокрема, новоприбулих.
Блаженніший Святослав висловив подяку архиєпископу Коху за його особисту підтримку українців, які були змушені шукати прихисток від «жахливої і богохульної війни» у його дієцезії. За його словами, в Берліні знайшли притулок 95 тисяч українців. «Дякую, що ви відкрили свої серця для наших людей. Будь ласка, передайте нашу вдячність вашим священникам і вірним. Надзвичайна солідарність німецького народу є знаком автентичної християнської культури і віри», — зазначив Глава УГКЦ.
Обговорюючи важливість Церкви у зціленні ран, завданих війною, Блаженніший Святослав підкреслив, що Церква в Україні, відповідно до рішень Синоду, активно працює над їх лікуванням. «Ми не були готові до такого виклику, тому вчимо священників і монашество працювати з травмою», — пояснив він.
У цьому контексті він відзначив велику підтримку німецьких католиків, зокрема подякував за діяльність благодійного фонду «Реновабіс», підтримка якого стала ключовою у відновленні структур УГКЦ в Україні після виходу з підпілля.
Як зазначають у Департаменті інформації УГКЦ, в межах адвокаційної місії, яку Українська Греко-Католицька Церква здійснює з початку російської агресії проти України у 2014 році, Блаженніший Святослав розповість про страждання українського народу та його надію на перемогу і справедливий мир, а також про роль Церкви у зціленні ран війни.
У тижневому зверненні напередодні візиту Предстоятель пояснив зміст адвокаційної місії Церкви: «Сьогодні Україна є розп’ятою. І кожен, хто споглядає це розп’яття, повинен зробити свій вибір. Кожен, хто бачить розп’яту Україну і шанує Божу заповідь „Не убий“, хто простежив те, що росіяни в основному б’ють по наших містах і селах (з чотирьох випущених по Україні ракет три скеровані проти мирного населення), — повинен зробити свій вибір і стати на боці України».
Він також підкреслив: «Цей вибір не є лише дипломатичним чи політичним, а стосується вічного спасіння. Я закликаю всіх стати на бік зраненої, розпʼятої України. Це буде змістом наших зустрічей на найвищому рівні в Берліні, Варшаві, а згодом у Румунії, Естонії, Римі та Парижі».