Created with Sketch.

Богослов’я УПЦ (МП) отримало державну акредитацію

15.06.2012, 14:23

В Україні стартувала повноцінна програма з підготовки православних богословів - у Запоріжжі видана перша державна ліцензія на випуск бакалаврів православного богослов'я, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Седмицю.

В Україні стартувала повноцінна програма з підготовки богословів УПЦ (МП) - у Запоріжжі видана перша державна ліцензія на випуск бакалаврів православного богослов'я, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Седмицю.

Як йдеться у повідомленні, завдяки зусиллям Київської духовної академії УПЦ (МП) та її ректора архиєпископа Антонія (Паканича) в 2011 році Міністерство освіти і науки України розмежувало спеціальність богослова за конфесійною ознакою і дало можливість ліцензуватися вузам, які мають необхідну матеріальну, науково-методичну базу та відповідний кадровий склад. Перша державна ліцензія на випуск бакалаврів богослов'я в УПЦ (МП) була видана 11 травня 2012 року. Її отримав Класичний приватний університет м. Запоріжжя.

29 травня між Київською духовною академією та КПУ м. Запоріжжя було підписано договір про співпрацю. Київська духовна академія буде брати участь в підготовці православних богословів, надаючи університету науково-методичну, інформаційну і кадрову підтримку, співпрацювати в науковій та видавничій діяльності.

Як повідомив завідувач кафедрою богослов'я КПУ протоєрей Ігор Рябко, документ про богословську освіту, виданий Класичним приватним університетом, буде мати низку переваг у порівнянні зі звичайним семінарським дипломом.

"По-перше, він дає повне право священикові зайти в навчальні та виховні заклади різного рівня акредитації не з чорного ходу, а легітимно, як дипломований фахівець, що має державний рівень освіти. Крім того,

диплом необхідно ще й для самих священиків. На відміну від семінарії та академії, де підготовка зосерелдена в основному на профільні дисципліни, до базової вищої освіту, відповідно до міністерських вимог, надаватимуть і широку загальгуманітарну, загальноекономічну підготовку, що, безсумнівно, зробить інтелектуальний рівень духовенства багатшими. Викладання предметіів проведуть фахівці, які мають вчені ступені і звання ", - розповів священик.

За його словами, власник диплома КПУ зможе вступати до магістратури не тільки з теології, а й з низки інших спеціальностей, таких як педагогіка, державна служба, менеджмент і т.д. "У перспективі ми збираємося ліцензувати і магістерський освітньо-кваліфікаційний рівень з богослов'я", - додав о. Ігор.

Термін навчання в КПУ з напрямку "Богослов'я" - 4 роки (денна та дистанційна форми).

Проект здійснюється з благословення та за безпосередньої участі архиєпископа Запорізького і Мелітопольського Луки, за сприяння ректора Класичного приватного університету професора Віктора Огаренко.

Довідка РІСУ: Першу в Україні акредитацію богослов’я отримав у 2006 році Український Католицький університет (УКУ).Тоді це була акредитація бакалаврського ступеня богослов’я, а 2007 року УКУ отримав акредитацію богослов’я за напрямками: спеціаліст та магістр. До 2011 року богослов’я в Україні розглядалося як один із напрямків філософії, тому конфесійність не вказувалася. Проте вже в 2011 році богослов’я отримало окремий статус. У 2011 році Міністерство освіти і науки України розмежувало спеціальність "Бгослов’я" за конфесійною ознакою.

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08