Парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у селі Бортнів Поромівської громади, які 22-го травня прийняли рішення про перехід з Московського Патріархату до ПЦУ, досі не можуть отримати документи на реєстрацію статуту релігійної громади. Процес, вважають вони, затягує Володимирська районна державна адміністрація (зараз ВЦА), яка шукає будь-які зачіпки в законодавстві, аби не дозволити вірянам перейтив ПЦУ.
Як повідомляє інтернет-видання “БУГ”, збори релігійної громади у Бортнові відбулися 22-го травня. Тоді 65 членів релігійної громади проголосували за перехід з УПЦ МП до ПЦУ, одна людина утрималась. Тоді священник отець Петро Кубінський заявив, що підтримує волю своїх парафіян. Написав клопотання про перехід до Митрополита Епіфанія, яке той задовольнив.
Однак, за короткий проміжок часу, думка священика змінилася. 25-го травня він вирішив зібрати нові збори, де, нібито 54 людини проголосували, щоб лишитися в Українській православній церкві московського патріархату, хоча документів з підписами журналістам не показали. Підтримати священика та “слідкувати за порядком” на зборах приїхали й священники УПЦ МП з Нововолинська.
Селяни, які вирішили перейти до ПЦУ, все вирішили не здаватися і відстояти справедливість.
Вони звернулися про перехід з документами з перших зборів до Волинської ОДА, там запитали рекомендації від Поромівської громади та Володимирської районної ВЦА.
Як йдеться у повідомленні, територіальна громада на запит дала позитивну щодо переходу відповідь. Натомість Володимирська районна адміністрація на чолі із головою Юрієм Лобачем та його заступником, колишнім мером Нововолинська, Борисом Сапожніковим в будь-який спосіб намагаються завадити процесу, вишукуючи юридичні зачіпки у документах, аби церква лишилася промосковською.
В розпорядженні інтернет-видання “БУГ” опинився лист, який надіслали голові громади Олегу Савчуку з проханням ще раз надати документи з організації переходу, тим самим організовуючи бюрократичну тяганину та максимально затягуючи процес переходу.
“Ці всі документи уже надані, щоб було швидше, вони могли просто зробити запит до обласної адміністрації. У нас всі документи офіційно завірені у нотаріуса, процедура проходила відкрито, на відміну від других зборів, які організував священник, де “все на коліні написано”, їхні документи навіть нам не хочуть показувати.
Мені цікаво, чи всі села проходили такі процедури. І це в той час, коли в країні триває війна, коли ми відстоюємо своє українське, нам тут на Волині “вставляють палки в колеса””, – зазначає ініціатор зборів про перехід Роман Франчук.
Чоловік розповів, що священик Петро Кубінський і далі проводить службу у церкві для прихильників Московського Патріархату, він позабирав запасні ключі у скарбничого та старости села.
Натомість віряни, які вирішили перейти до ПЦУ, проводять служби біля храму. Вони поки не мають постійного священика, до них приїжджають отці з сусідніх сіл чи Нововолинська. Громада сподівається, що зможе відстояти свою проукраїнську позицію.