• Головна
  • Теми
  • БТР «Надія Савченко» після освячення священиками різних конфесій повернувся на фронт...

БТР «Надія Савченко» після освячення священиками різних конфесій повернувся на фронт

30.04.2015, 11:27
БТР «Надія Савченко» після освячення священиками різних конфесій повернувся на фронт - фото 1
28 квітня Надія Савченко повернулася до лав українського війська. На цей раз у вигляді відремонтованого волонтерами панцерника БТР-70.

exklusiv.gif28 квітня Надія Савченко повернулася до лав українського війська. На цей раз у вигляді відремонтованого волонтерами панцерника БТР-70.

Перед тим, як відправити БТР військовим, панцерник освятили священики найбільших християнських конфесій Городка, — повідомляє кореспондент РІСУ Дмитро Полюхович.

БТР ім. Надії Савченко

- Православна Церква молиться за мир, — сказав священик УПЦ КП о.Глінських. – Але мир нам потрібен справедливий, ми не хочемо неволі або бути в рабстві, ми хочемо свободи. Коли наша Батьківщина потребує захисту, то є заповідь Христа: “Немає більшої любові, якщо хтось душу свою (тобто життя) віддасть за своїх друзів”.  Нехай Господь оберігає наших могутніх воїнів, щоб вони здоровими та неушкодженими повернулися до своїх родин.

- Захист рідної землі – це найкращий вияв патріотизму і любові, – продовжує думку колеги о. Зіновій Маланюк (УГКЦ). Хтось зі зброєю знаходиться на передовій, а інші повинні подвійно працювати, щоб забезпечити воїнів усім необхідним, у тому числі і зброєю. Таким чином ми всі разом зробимо святу справу — захистимо рідний край від будь-яких ворогів!

- Ми освятили цей панцерник не в ім'я  війни, але в ім'я захисту України, – каже о. Сергій Хитрий (РКЦ). – Аби солдати, які будуть на ньому воювати, з Божого благословіння повернулися додому живими, здоровими та з перемогою... Ми повинні розуміти, що без Божої допомоги та благословення ми не зможемо перемогти те зло, зо нищить нашу Батьківщину.

- Мирне життя народу зводиться на жертівнику солдатського подвигу, – підсумовує Благочинний УПЦ Городоцького р-ну о. Олексій Добош. – Цю істину нам повернули із забуття жорстокі реалії сьогодення.  Освячення цього бронетранспортера нехай дарує силу Божого Захисту тим, хто у ньому захищатиме нашу землю від ворога. Велич перемоги наших воїнів Боже благословення нехай покладе в фундамент зведення й розбудови нашої вільної незалежної Української держави.

Городоцька бронеремонтра майстерня недовго стояла порожньою. Вже за кілька годин тут знову оселився черговий “бронеінвалід”. Теж БТР-70. За два-три тижні волонтери обіцяють його повністю відремонтувати та передати військовим. 

Волонтерська група “Собес-бронетехніка” виникла наприкінці лютого 2015 року у містечку Городок, що на Хмельниччині.   Від початку волонтери називали себе “Городок-бронетехніка”. Але гостроязикі земляки одразу ж змінили першу частину назви  на “Собес” - адже ядро бригади складають переважно пенсіонери.

За два місяці своєї діяльності волонтери встигли відремонтувати “під ключ” чотири панцерники. Що немало, особливо враховуючи у якому жалюгідному стані бронетехніка потрапляє до майстерні:

- Працюємо не на страх, а на совість, — каже організатор волонтерської бригади Дмитро Кузьменко. – Інакше не можемо. Бо поки наші діти воюють на фронті та боронять Україну від навали російської орди, ми мусимо їм допомагати чим можемо.

Ядро групи складають п'ять чоловік. Але є й чимало “вільних слухачів”, які приходять на день, чи взагалі на кілька годин — для всіх завжди робота знайдеться.

Остання машина для волонтерів двічі особлива. По-перше, це найпотужніший з відремонтованих в Городку панцерників - до цього було дві відносно невеликі броньовані розвідувально-дозорні машини (БРДМ) та БТР-60. По-друге цей БТР-70 отримав власне ім'я — Надія Савченко.

Як пояснили волонтери, таку назву панцернику дали аби підтримати у путінській  в'язниці  нашу “Жанну  д’Арк”, незламну Надію — символ українського опору російській агресії. Мовляв, що б не робили цинічні вороги, Надія Савченко все одно буде нищити загарбників та їх посіпак.

Провести “Надію Савченко” на фронт вже традиційно прийшли місцеві школярі, які використовують волонтерські панцерники, як своєрідні “поштові скриньки” аби передати воякам на фронт свої малюнки, сувеніри та листи. 

Якщо хто бажає допомогти городоцьким “танкобудівникам” (кошти потрібні на запчастини, мастило, пальне, фарбу, різні витратні матеріали тощо)

Картка Приватбанку 5168 7572 9045 3853 Полюхович Дмитро.

БТР ім. Надії Савченко

БТР ім. Надії Савченко

БТР ім. Надії Савченко

05.jpg