Будьмо готові захищати нашу Батьківщину, - єпископи РКЦ звертаються до вірян

Будьмо готові захищати нашу Батьківщину, - єпископи РКЦ звертаються до вірян - фото 1
Конференції єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні до вірян оприлюднила Послання у зв'язку з повномасштабним наступом Росії на Україну.

Єрахи закликають зберігати спокій, молитися, примиритися з ближніми та подбати про найбільш беззахисних та потребуючих.

Подаємо повний текст документу:

Дорогі брати і сестри, дорогі співвітчизники!

На превеликий жаль, сьогоднішній ранок розпочав нову сторінку нашої історії. У цій ситуації, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, важлива відповідальність кожного з нас.

Насамперед не даймо страхові опанувати нас. Християни – це люди віри і надії, адже наш Спаситель Ісус Христос своїм воскресінням довів, що останнє слово є не за смертю, а за Життям! У іншому місці Святого Письма читаємо: «Коли Господь не зберігає міста, – дарма пильнує сторож». (Пс 127,1б). Тому й наша надія в Бозі.

Теперішній час – необхідність єднатись у молитві: у наших родинах, з сусідами, у молитовних спільнотах та кожній парафії. Заохочуємо священиків вже від сьогодні, після кожної Святої Меси, крім співу суплікації, молитися Акт присвячення України Непорочному Серцю Богородиці.

Нехай цей час випробування буде також нагодою до примирення з нашими рідними та знайомими, сусідами та колегами, із самим Богом. Усвідомлюючи власну гріховність та обмеженість, перепрошуймо Господа, приступаймо до Таїнства Примирення, виконуючи 5 умов доброї сповіді. Намагаймося частіше брати участь у Євхаристії та приймати Святе Причастя, дбати про чистоту нашого серця, аби Божа благодать наповнювала нас.

Молімося разом Розарій або інші молитви в намірі миру, за правителів нашої держави, за наше військо та всіх, хто захищає нашу Батьківщину, за поранених та загиблих, а також опам’ятання для тих, хто розпочав війну та засліплений агресією. Оберігаймо наші серця від ненависті та люті щодо наших ворогів. Христос дає чітку вказівку, щоб ми молились за них та благословляли їх.

Церква – це спільнота. Нехай парафії та молитовні групи стануть місцем єднання та осередком, звідки лине благання про мир та Божий захист. Ми не знаємо, що нас чекає в майбутньому, але нехай парафіяльна спільнота не залишить напризволяще найбільш беззахисних та потребуючих, незважаючи на їхню конфесійну приналежність. Оточімо особливою опікою осіб літнього віку та хворих.

Князь цього світу виграє окремі битви, змушуючи нас піддаватись маніпуляціям, вірити брехні та її розповсюджувати. Нехай нашою допомогою в пошуках істини буде Боже Слово, а також найвища Істина, Якою є Христос. Крім того, не піддаваймося паніці, яку може сіяти агресор.

Будьмо готові захищати нашу Батьківщину відповідно до наших можливостей та обов'язків – у війську чи на своєму робочому місці, у шпиталях чи надаючи першу допомогу, матеріальною підтримкою чи словом розради, молитвою чи пожертвуванням страждання. Відважно відповідаймо на натхнення Святого Духа, Який у потрібний момент дасть Своє Світло.

На час випробування та палку молитву уділяємо своє пастирське благословення: В Імʼя Отця і Сина, і Святого Духа!


Конференція єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні

24 лютого 2022 року

АКТ ПРИСВЯЧЕННЯ УКРАЇНИ НЕПОРОЧНОМУ СЕРЦЮ МАРІЇ ПАСТИРЯМИ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

Улюблена Царице і Мати наша, Царице святого Розарію, Допомого християн, Спасіння людського роду, Переможна Діво, ось ми смиренно падаємо перед Твоїм троном.

Приходимо у повноті довіри, що виблагаємо милосердя, отримаємо благодать і необхідну допомогу та захист у наших нещастях. Просимо про це не заради наших заслуг, на які ми не розраховуємо, але з огляду на нескінченну доброту Твого материнського Серця. Тобі, Маріє, Твоєму Непорочному Серцю ми віддаємо і присвячуємо себе у цю драматичну годину історії людства й історії України.

Єднаємося з усією святою Церквою, Містичним Тілом Твого Божественного Сина, яке страждає і кривавить у стількох місцях по світу. Єднаємося з усіма людьми, які у численних закутках світу страждають через війни, ненависть і несправедливість, і з тими всіма, хто страждає, бо не пізнав любові Божої. Особливо ж ми єднаємося з Людом Божим, що ввірений нашій опіці на Українській землі, та всіма, хто на цій землі мешкає.

Нехай зворушить Тебе страждання стількох людей. Ми усвідомлюємо, що воно спричинене гріхом. Люд землі Української страждав невимовно через численні гріхи інших людей та через свої власні. Також і нині зло та гріх, здається, панують у серцях стількох сучасників, і на нашій землі теж. Гріхи абортів, пияцтва, корупції, розлучень, ненависті, брехні, насильства, жадоби, розпусти, несправедливості, легковаження слабкими та бідними — вони такі численні! Багато людей відкинули Бога або живуть так, ніби Його немає, ніби Він не є Любов. Також і на нас самих лежить провина і гріх.

О Матір милосердя, виблагай нам у Бога благодать милосердя і прощення! Випроси благодать навернення і християнського життя. Вимоли дар християнського примирення на землі Українській. Виблагай для нас насамперед ті благодаті, які в одну мить можуть перемінити людські серця, і які приготують і зміцнять такий жаданий мир! Царице миру, молися за нас та обдаруй світ і нашу Україну миром, що збудований на правді, справедливості й Христовій любові! Понад усе, принеси нам у дар мир духовний, аби Царство Боже могло зростати у спокої та злагоді.

Не відмовляй у своїй опіці невіруючим і тим усім, хто перебуває у тіні смертній. Вчини, аби й для них зійшло сонце істини! Зроби так, щоби разом із нами вони повторювали перед єдиним Спасителем ці слова: Слава во вишніх Богу, а на землі мир людям доброї волі! Випроси для нас відвагу проголошувати всім Євангеліє Твого Божественного Сина.

Смиренно Тебе просимо про благодать єдності між усіма, хто визнає Твого Сина як свого Спасителя, аби настала одна вівчарня і один пастир. Також покірно присвячуємо Тобі, кохана Мати і Царице, Росію, яка посідає особливе місце у Твоєму Непорочному Серці. Оточи її своєю материнською опікою.

Обдаруй святу Церкву Божу миром і свободою; стримай хвилі нового поганства і матеріалізму; зміцни у серцях віруючих любов до чистоти, практикування християнського життя і апостольську ревність, аби могло зростати число слуг Божих та примножувалися їхні заслуги.

В важкому часі пандемії охороняй нас і допомагай всім тим, які, не шкодуючи сил, поспішають з допомогою хворим. Будь зціленням для хворих, зміцненням для вмираючих та потіхою для їхніх близьких.

Подібно як Серцю Твого Божественного Сина були присвячені Церква і все людство, яке в Ньому покладає свою надію, аби Він став для всіх невичерпним джерелом перемоги і спасіння, — так і ми присвячуємо себе назавжди Тобі й Твоєму Непорочному Серцю, о Мати і Царице наша, аби Твоя любов і опіка забезпечили перемогу Царства Божого, і щоби наша Україна та всі народи, примирені між собою та з Богом, Тебе благословляли і прославляли. Амінь!