Буревій пошкодив надгробки музею-заповідника "Личаківський цвинтар"

19.06.2020, 10:10
Культура
Музей-заповідник "Личаківський цвинтар" після буревію - фото 1
Музей-заповідник "Личаківський цвинтар" після буревію
Під час буревію, який напередодні пронісся Львовом, шквальний вітер повалив дерева на території музею-заповідника "Личаківський цвинтар", внаслідок чого були пошкоджені понад 70 надгробків.

Про це розповів директор музею Михайло Нагай, повідомляє ZIK.

За словами директора, на цвинтарі впали 10 великих дерев, 20 дерев розламалися навпіл і також зламалися близько сотні гілок середнього розміру.

Буревій пошкодив надгробки музею-заповідника 'Личаківський цвинтар' - фото 52040

 

Загалом було понищено понад 70 пам'ятників, деякі з них ще досі залишаються під деревами, але критично потрощених скульптур, які б не можна було відновити, немає.
Як зазначається, на частини розламалися масивні скульптури, які складалися із 4-5 елементів. Працівники музею власними силами відновлюватимуть надгробки, а у більш складних випадках будуть залучати фахівців-реставраторів.

Зокрема, буревій понищив скульптури початку ХІХ століття, одне із поховань 1808-го року, деякі надгробки мають відламані хрести чи вази.

Також відомо, що директор Личаківського кладовища уже поговорив із групою реставраторів, які працюють над відновленням пам'ятників за українсько-польською програмою. Цілком можливо, що деякі об'єкти включать у програму.