На Хмельниччині на парафії, які перейшли до ПЦУ, останнім часом здійснюється тиск з боку представників Московського Патріархату, які через суди намагаються визнати недійсним зміну юрисдикції. Усі засіданні відбуваються у Києві і рішення судді виносять не на користь ПЦУ.
Проте, як запевняє митрополит ПЦУ Антоній Махота, жоден український храм, жодна українська парафія на Хмельниччині не повернеться в московське духовне ярмо.
Про це йдеться у Зверненні митрополита до вірян, яке він оприлюднив на своїй сторінці на Фейсбуці.
«На території Хмельницької області і за її межами ці судові позови мають однакову ознаку - «Російська Православна Церква в Україні проти Держава Україна». А саме - всі судові позови з боку представників РПЦвУ направлені проти представників Держави України у вигляді Хмельницької обласної Державної Адміністрації. У всіх позивних вимогах позивачі оскаржують рішення Хмельницької ОДА про державну перереєстрацію релігійних громад з російської канонічної юрисдикції на українську», - йдеться у документі.
Судові рішення, за словами єрарха, проходять у Києві і судді, не вдаючись в проблеми Хмельниччини, приймають рішення на користь УПЦ МП.
«Фактично - це духовний Іловайськ, це зрада національним, державним і духовним інтересам Держави Україна», - зазначає митрополит.
Як наголошують у Хмельницькій єпархії ПЦУ, вони оскаржуватимуть усі ці рішення, подаватимуть апеляцію і продовжуватимуть боротьбу у юридичній площині. У ПЦУ вважають, що Московський Патріархат організував судові процеси, з метою захопити майно громад та створити неспокій.
«Ми чудово розуміємо для чого РПЦвУ розвернула наступ підняттям хвилі судових позивів проти українських віруючих і мета в них одна – не дати спокійно розвиватися молодій Православній Церкві України, створити якомога більше перешкод для зміцнення Автокефальної Православної Української Церкви, відтягнути сили і час, які ми можемо і хочемо витратити на духовне зростання духовенства та вірян, примноженням християнської віри на теренах України», - пише єрарх.
Митрополит ПЦУ Антоній також звертається до представників органів місцевої влади та Нацполіції з проханням займати неупереджену позицію, «бо в деяких випадках звезені в села з інших місць «духовні титушки» почувають себе вільно під охороною українських правоохоронних органів, а українські вірні стають ізгоями в рідних їм селах».