"Це не питання віри чи релігії – це нацбезпека", - нардеп про санкції шодо духовенства УПЦ МП

"Це не питання віри чи релігії – це нацбезпека", - нардеп про санкції шодо духовенства УПЦ МП - фото 1
РНБО наклала санкції на понад десяток священиків УПЦ МП, зокрема настоятеля Лаври Павла «Мерседеса» та екс-нардепа Вадима Новинського. Це правильне рішення, але лише його – надто мало. На цьому наголосив Павло Бакунець (народний депутат України, Об'єднання «Самопоміч»).

Про це він написав у блозі на Zaxid.net.

"Нарешті багаторічні прохання релігійної спільноти, свідомих українців та народних депутатів почули – спершу обшуки СБУ в церквах та монастирях УПЦ МП, тепер – санкції. Краще пізно, ніж ніколи. Але це має бути лише початком.

Російська терористична федерація глибоко пустила коріння в українське суспільство. Через культуру, релігію, політику і Церкву. Культура активно очищується стараннями кожного українця – це видно у музичних сервісах, на радіо й телебаченні. Настала черга рішучих дій в інших сферах. Давно настала.

Ось три важливих кроки.

Заборонити діяльність УПЦ МП та афілійованих з нею організацій. Це не питання віри чи релігії – це нацбезпека. Відповідні законопроекти уже давно зареєстровані у Верховній Раді, потрібно дати їм зелене світло якнайшвидше. Дійові особи російської Церкви в Україні мають пройти перевірку СБУ, колаборанти – понести відповідальність за законами України.

Парафії мають перейти в юрисдикції Православної Церкви України, а вихідці з УПЦ МП, які пройдуть перевірку СБУ і вирішать долучитися до ПЦУ – повинні отримати обмеження в своїх правах впливати на діяльність церкви, зокрема – заборона на право бути обраними в керівні органи церкви.

Церковне майно – від перлин української архітектури, як Києво-Печерська Лавра, до технічних приміщень, мають бути передані державі для подальшого вирішення їх статусу і права власності.

Заборонити участь у політиці, держуправлінні та місцевому самоврядуванні вихідцям із проросійських партій, які є в санкційному списку РНБО. Щось на кшталт люстрації 2.0, тільки значно ретельнішої. Знову ж таки, після того, як ці люди пройдуть перевірку СБУ і колаборанти будуть покарані.

Всі, хто «перевзувся» на ходу, можуть спокутувати свою провину перед Україною в інших сферах, але не в політиці чи держуправління", - наголосив Павло Бакунець.

Як РІСУ інформувала, СБУ опублікувала перелік осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО.

Йдеться про 10 фігурантів, які є представниками УПЦ (МП) або тісно пов'язані із цією організацією.

  • Новинський Вадим Владиславович (клірик УПЦ);
  • Лебідь Петро Дмитрович (митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павло, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври);
  • Швець Ростислав Пилипович (Лазар, митрополит Сімферопольський та Кримський);
  • Удовенко Володимир Петрович (Платон, митрополит Феодосійський та Керченський);
  • Опанасенко В'ячеслав Олександрович (єпископ Коктебельський Агафон);
  • Овсянніков Олександр Олександрович (єпископ Джанкойський та Роздольський Олексій);
  • Чернишов Костянтин Валерійович (єпископ Бахчисарайський Калленік);
  • Таранов Олександр Борисович (архієпископ Ровеньківський та Свердловський Аркадій);
  • Іванов Олег Олександрович (колишній митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей);
  • Масленников Олексій Олександрович (колишній митрополит Роменський та Буринський Йосип).