Голова Єпископської конференції Італії кардинал Маттео Дзуппі, спеціальний посланець Папи Франциска у справі пошуків шляхів до миру, який бере участь у зустрічі «Відважність миру», організованій Спільнотою святого Егідія в Берліні, поділився із журналістами думками про те, у чому полягає «креативний мир», шукати який закликає Святіший Отець.
Джерело: Vaticannews
Ситуація в Україні вже місяцями трагічна, є труднощі, і завжди треба пам’ятати, хто - агресор, а хто — жертва агресії. Так кардинал Маттео Дзуппі, голова Єпископської конференції Італії та архиєпископ Болоньї, пояснює потребу знайти рішення щодо війни в Україні.
Він говорив про це в Берліні, де бере участь у міжнародній зустрічі «Відважність миру», яку від 10 до 12 вересня проводить Спільнота святого Егідія у співпраці з місцевими Католицькою та Євангелічною Церквами.
У заході беруть участь лідери основних світових релігій, а також діячі культури і політики з 40 країн світу.
Кардинал Дзуппі відповів на запитання журналістів про місію, доручену йому Папою, яка вже привела його в Україну, Росію і США. Він пояснив, що й надалі докладатимуться зусилля в напрямі «справедливого і безпечного миру», із залученням «тих, хто відіграє важливу роль у цьому», як, наприклад, Китай, куди кардинал повинен поїхати у рамках місії, дорученої йому Папою.
За словами кардинала, мир вимагає зусиль усіх, але «він ніколи не може бути нав’язаний кимось, це має бути мир, обраний українцями, з гарантіями, зобов’язаннями і зусиллями з боку всіх».
На критику тих, хто говорить про повільність і провал дипломатії, архиєпископ Болоньї відповідає, що «якщо нічого не робити, то не буде провалів, але й нічого не робитиметься, тому завжди краще спробувати».
Мир «повинен прийти негайно, а ще краще, повинен бути станом, в якому живе людина», а тому потрібна терпеливість, підсумовує він, «щоб ткати і відновлювати ту тканину, яку розірвали поділи, насильство, війна і несправедливість». Необхідна терпеливість, щоб «дозволити часові визріти», щоб зуміти збагнути момент, завжди знати, «що мир повинен прийти, він повинен прийти негайно, якнайшвидше».