• Головна
  • Новини
  • Церкви Європи передали постраждалим на Донбасі €16 мільйонів, — нунцій Клаудіо Гуджеротті...

Церкви Європи передали постраждалим на Донбасі €16 мільйонів, — нунцій Клаудіо Гуджеротті

17.11.2018, 22:51
На допомогу постраждалим від воєнних дій на Сході країни за ініціативи Святішого Отця Папи Фрациска в Європі проведено акцію "Папа для України".

На допомогу постраждалим від воєнних дій на Сході країни за ініціативи Святішого Отця Папи Фрациска в Європі проведено акцію "Папа для України".

Як сказав під час прес-конференції Апостольний Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, загалом на акції зібрано 16 мільйонів євро, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Папа хотів, щоб спосіб, яким би розподіляли цю допомогу, був особливим. З вікна свого апостольського палацу під час молитви «Ангел Господній» в одну неділю Папа сказав, що буде проведений збір... Збір (коштів — ред.) був проведений в усіх церквах Європи. І результат був дуже щедрим: понад 11 млн євро, до яких Папа Римський доклав ще 5 млн зі своїх особистих фондів. І цю суму кожен місцевий єпископ передав до нунція даної країни, нунції передали ці суми до Риму, і потім ця сума була передана нам. І протягом усього періоду ця сума прозподілялася чи призначалася з дозволу Його Еміненції кардинала Тарксона», — зазначив Гуджеротті.

Він наголосив, що акція «Папа для України» була проголошена для того, щоб українці не почувалися самотніми та покинутими, і була направлена на тих, хто є жертвами війни на Сході.

«Ми хотіли б робити певні речі, які б тривали, мали своє продовження у часі, але фундаментальною ціллю було гарантувати цим людям можливість пережити конкретні моменти», — зауважив Гуджеротті.

За його словами, в Україні акція тривала два роки, і відповідальними за її реалізацію стали єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло протягом 2016-2017 років та єпископ-помічник Львівської архидієцезії єпископ Едуард Кава протягом 2017-2018 років.

Як зазначив Префект ватиканського Дикастерію інтерального розвитку людини кардинал Пітер Тарксон, візит до України викликаний тим, аби подивитися, як відбулася реалізація цієї ініціативи «Папа для України» та офіційно її закінчити.

«Ми відвідали дуже багато різних місць. Нам досить добре пояснили, як відбувалася робота, як працювали. Хотів би ще раз підкреслити бажання Папи допомогти усім і співпрацювати з усіма, тому що церква ніколи не розрізняє людей», — наголосив кардинал Тарксон.

Загалом допомога надавалася за різними напрямками: охорона здоров'я, забезпечення їжею та предметами особистої гігієни, утеплення будинків, психосоціальна підтримка тощо.

Акція охопила всю зону ведення бойових дій та прилеглі території, а також регіони з найбільшим скупченням внутрішньо переміщених осіб, а саме — Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Київську області та місто Київ.

«Перш за все, є бажання перемогти причину, яка провокує таку ситуацію. Звичайно, якби ми зуміли зробити так, щоб можна було повернутися до ситуації, коли кожен жив у мирі, — це було б ідеально. Для цього ми невпинно молимося, щоб наступив мир. А у теперішній ситуації — ця допомога, це є той перший жест. І щоб програмувати, як саме б відбувалася подальша допомога, нам потрібно було б перш за все контактувати з місцевою Церквою, щоб могти запланувати місію на майбутнє», — сказав кардинал Тарксон, відповідаючи на запитання, чи буде продовження акція.