Created with Sketch.

Церкви занепокоєні станом морального виховання дітей у професійно-технічних закладах освіти

15.04.2011, 14:32

Учасники зустрічі дали позитивну оцінку того, що богослов’я визнано окремим напрямом підготовки бакалаврів, чого вже давно добивалась Громадська рада.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту 13 квітня відбулося засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники зустрічі дали позитивну оцінку того, що богослов’я визнано окремим напрямом підготовки бакалаврів, чого вже давно добивалась Громадська рада.

За словами Казимира Левківського, заступника директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України, найближчим часом Інститутом будуть розроблені стандарти цієї спеціальності. В цьому процесі активну участь приймають Національний університет «Острозька академія», Український університет ім. Августина Волошина та Український католицький університет. Відповідна навчальна програма вже розроблена та буде затверджена протягом найближчих тижнів.

Головним питанням учасники засідання розглянули стан викладання предметів духовно-морального спрямування в закладах професійно-технічної освіти.

У своєму виступі Ніна Ковтуненко, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, зауважила, що в таких закладах навчаються багато дітей з неблагополучних сімей. За її словами, існує дуже сумна статистика: 20-30 підлітків щорічно кінчають життя самогубством. Причинами бувають образи однолітків та інші. Тому ці діти особливо мають потребу у формуванні здорового духовно-морального світогляду.

Громадська рада констатувала, що незважаючи на заходи виховання, які проводить Міністерство, стан моралі учнів професійно-технічних закладів залишається дуже незадовільним. Учасники засідання ініціювали створення робочої групи для розробки навчальних посібників духовно-морального спрямування в цих учбових закладах.

Голова Громадської ради, народний депутат України Володимир Марущенко повідомив присутніх, що задля сприяння виданню навчального матеріалу з предметів духовно-морального спрямування буде створено спеціальний благодійний фонд, статут якого вже розроблено. 

Громадська рада звернула увагу також на інші проблемні питання у сфері освіти. У тому числі стосовно перепідготовки та вдосконалення викладачів предметів духовно-морального спрямування, подальше працевлаштування фахівців, розробка та видання навчальної літератури.

За інформацією декана гуманітарного факультету Національного університету «Острозька Академія» Василя Жуковського, цього року у конкурсі «Юні знавці Біблії» взяли участь діти з 18 областей України. Він повідомив, що у травні також відбудеться конкурс «Вчитель року» з викладання предметів духовно-морального спрямування.

Наступне засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями заплановано провести в червні цього року.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46