Created with Sketch.

Чехія депортує настоятеля подвір'я РПЦ та заступника ВЗЦЗ МП через загрозу національній безпеці

08 серпня, 17:12

Чеська влада вислала з країни протоєрея Миколу Ліщенюка, який очолював подвір’я Московського Патріархату при Православній Церкві Чеських земель і Словаччини (ПЦЧЗС).

Про це повідомило видання DenikN, передає Релігія в Україні.

Священика було позбавлено дозволу на постійне проживання через підозри в створенні загроз національній безпеці країни.

Священнослужитель неодноразово намагався скасувати це рішення протягом останнього року, але йому це не вдалося.

Видання нагадує, що Чехія в 2023 році внесла Патріарха Кирила в санкційні списки, але він продовжував діяти через своїх агентів на кшталт Лищенюка. За даними чеських силовиків, Лищенюк створив структуру впливу за підтримки російської державної влади та міг загрожувати безпеці держави.

51-річний росіянин з українським прізвищем Микола Ліщенюк приїхав до Чехії близько 2000 року. Згідно з його офіційною біографією, він працював у храмі при посольстві Росії в Празі, пізніше – у Карлових Варах, у церкві Святих Петра і Павла.

В 2009 року Лищенюк був поставлений керувати подвір’ям Патріарха Московського при ПЦЧЗС, яку називають «спірною православною церквою, яка діє легально».

В серпні 2022 року Лищенюка було призначено заступником голови ВЗЦЗ МП.

В 2023 році голова Імператорського православного палестинського товариства (ІППО) колишній голова ФСБ РФ Сергій Степашин вручив Лищенюку медаль імені Євгена Примакова: «Досвідчений церковний дипломат протоєрей Микола Лищенюк зробив великий особистий внесок у просування інтересів Російської Православної Церкви за кордоном, представляв РПЦ при Православній Церкві Чеських земель та Словаччини. Протягом тривалого часу протоєрей Микола Ліщенюк сприяв міжнародній діяльності ІППО, у тому числі при врегулюванні складних питань створення та облаштування в Празі храму РПЦ в ім'я святої мучениці Людмили, благовірної княгині Чеської, а також низки земельних та майнових питань РПЦ у Чеській Республіці. Слід зазначити і успішну діяльність отця Миколая у створенні в Карлових Варах православної гімназії для російськомовного населення».

Це вже не перший випадок, коли безпекові органи європейських країн висилають співробітників РПЦ за підозрами в шпіонажі та загрозі національній безпеці.

Зокрема, у вересні 2023 року болгарська влада вислала з країни архимандрита Вассіана Зверєва, настоятеля подвір'я РПЦ при Болгарській Церкві. Перед тим цьому священику влада Північної Македонії заборонила в'їзд до країни.

Також на початку цього року влада Естонії вислала очільника ЕПЦ МП митрополита Євгенія Решетнікова за тими ж самими підозрами у створенні загроз національній безпеці.

Читайте також
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08
Світові Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»
08 серпня, 16:53