Created with Sketch.

Через два роки стануть доступними документи, пов’язані з понтифікатом Пія ХІІ

11.05.2012, 07:57

Це обіцяє кардинал Раффаеле Фаріна, архівіст і бібліотекар Святої Церкви, в інтерв’ю для останнього числа щомісячника «Trenta giorni».

За неповні два роки стануть доступними документи, пов’язані з понтифікатом Пія ХІІ. Це обіцяє кардинал Раффаеле Фаріна, архівіст і бібліотекар Святої Церкви, в інтерв’ю для останнього числа щомісячника «Trenta giorni».

Журнал нагадує, що Секретний архів Ватикану налічує 400 років, а його зібрання – це «дванадцять століть історії на 85 тис. км. стелажів». Займаються же цим багатством заледве 50 осіб (стільки працівників налічує архів). А ще в цьому журналі пишеться, що коли нинішній Папа був префектом Конгрегації віровчення, то «не раз просив Йоана Павла ІІ іменувати його кардиналом-бібліотекарем, і деякий час навіть був певен, що це стане його майбутнім призначенням; однак сталося інакше, й до бібліотеки він увійшов уже як Папа».

У XVI i XVII століттях Римські Папи робили спроби зібрати в одному місці всі документи Апостольської Столиці, «однак з різних причин це не виходило». Вдалася ж ця справа «Павлові V Боргезе, який на початку 1612 року звіз до залів поруч із Сікстинським салоном Ватиканської бібліотеки документи з різних закутків Апостольського палацу, а також старого архіву в Замку Святого Ангела», – розповідає кардинал Фаріна.

На запитання, які епохи привертають найбільшу увагу науковців, що прибігають до послуг архіву, італійський пурпуроносець відповідає: «до середини ХХ століття перевага була, безсумнівно, за Середньовіччям, а в новітні часи, від середини ХХ століття, і тим більше упродовж останніх десятиріч, розглядається сучасна епоха, до смерті Пія ХІ в лютому 1939 року».

На думку кардинала Фаріни, «байка про похмурі рукописи, які там всі очікують знайти, береться із назви: Секретний архів Ватикану. Слово «секретний», яке говорить нам про те, що цей архів – просто «приватний», інтерпретується у загальній свідомості (або ж деякими літераторами) як «таємничий», «тайний», «похмурий». Тоді як немає, мабуть, на світі архіву, який був би більше відкритий для дослідників, аніж «секретний» ватиканський. Про це інформує  Католицький часопис CREDO.

Читайте також
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22