Монахинь не влаштовує, що монумент розташований надто близько до їхніх городів.
На Черкащині зі скандалом зводять звичний для наших часів пам’ятник полеглим бійцям на Донбасі. У серці історичного лісу Холодного Яру зведенню знака вшанування протистоїть храм Московського Патріархату, йдеться в сюжеті ТСН.
Проти патріотичного монументу виступив Мотронинський жіночий монастир. Пам’ятник пропонували встановити на межі полів і городів у найвищій точці яру, котрий уславили оспівані Тарасом Шевченком гайдамаки. "Ми на своїй землі, ми звернулися з пропозицією встановити пам’ятник. Ті, які зараз користуються землею, відмовили нам", - обурені музейники, історики, волонтери та ветерани АТО/ООС.
Ентузіасти переконують, що до останнього пропонували церковникам домовитися, однак ті проігнорували ділові зустрічі. Тоді вирішили монтувати знак без урахування думки монастиря. Поки тривають роботи, послушниці навпроти садять город і переконують, що не розуміють, чому треба ставити пам’ятник саме поруч із їхніми полями. "Добру справу взяли б та освятили. Люди гинуть за те, щоб вони спокійно тут. Я не розумію, чого вони так", - дивуються представники бійцівського корпусу, котрі допомагають зводити знак.
Настоятелька монастиря не на камеру пояснює свою позицію: мовляв, боїться за поле та город, котрі туристи можуть затоптати. "Це непорозуміння. Більше місця не знайшлося в Україні, тільки біля нашого можна. Ніхто не дозволяв цього пам`ятника ставити, але поставили – будемо вирішувати, що з цим робити", - каже черниця.
Скульптор на це розповідає, що гроші збирали самі бійці, місце схвалювали разом з ними колегіально кілька історичних та музейних установ. Ініціативу пояснюють присвятою однієї з бригад Збройних Сил України саме Холодному Яру. Поки черниці обіцяють подумати про долю незрозумілого їм пам’ятника, місцеві обіцяють придивлятися за монументом хоча б перші дні. "Це треба, щоби пам’ятали їх скрізь. У нас багато хлопців із села воювали", - кажуть жителі прилеглого населеного пункту.