• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Черниці в Північній Македонії використовують програмне забезпечення для створення унікальних митр...

Черниці в Північній Македонії використовують програмне забезпечення для створення унікальних митр

25.06.2021, 10:00
Світові
Черниці в Північній Македонії використовують програмне забезпечення для створення унікальних митр - фото 1
Монастирський комплекс Райчіца розташований у мальовничій частині Північної Македонії, за декількох кілометрах від кордону з Албанією. Члени релігійної громади проводять більшу частину часу в молитві, але вони також віддані висококваліфікованому ремеслу: виготовленню складних єпископських головних уборів або митри, одного з символів Православної Церкви.

Черниця молиться в церкві Святого Георгія Переможця при монастирі Райчіца

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Сестра Єфімія називає створені тут головні убори «нашими вінцями». Подібні митри носять єпископи Православної, Католицької та Англіканської Церков, а також православні Патріархи.

Черниця використовує програмне забезпечення для створення митри.

Найпоширеніший стиль митри у Православній Церкві базується на закритій імператорській короні пізньої Візантійської імперії

Черниця заправляє нитку в машинку для вишивання булатної тканини митри. Кожен головний убір зазвичай прикрашений чотирма іконами із зображенням Ісуса, Марії, Івана Хрестителя і Святого Хреста.

Черниця перевіряє вишивку на тканині митри. За словами сестри Єфімії, митри з Північної Македонії носять єпископи і архиєпископи в Росії, США, в Східній та Західній Європі, а також в Африці. Вона каже, що розкішний візантійський стиль високо цінується Грецькою Православною Церквою.

Мощі Святого Георгія зберігаються в церкві, куди прочани приходять помолитися

Черниці монастиря займаються виготовленням, дизайном, вишивкою та іншими прикрасами митр. «Це наша головна обітниця і велика частина нашого існування тут, в монастирі», – зазначає сестра Ефімія. «Ми створили більше ніж 1600 митр. Кожна з них унікальна, тому що в кожного єпископа свій стиль, свої запити, і ми намагаємося задовольнити їхні вимоги».