Created with Sketch.

Чернівецькі пластуни передали Вифлеємський вогонь миру скаутам Молдови

21.12.2009, 11:26

На нейтральній території між Молдовою та Україною 20 грудня пластуни Станиці Чернівці здійснили передачу Вифлеємського вогню миру скаутам Молдови.

ЧЕРНІВЦІ – На нейтральній території між Молдовою та Україною в районі переправи Мамалига 20 грудня пластуни Станиці Чернівці здійснили передачу Вифлеємського вогню миру скаутам Молдови.

Як повідомили ZAXID.NET в НСОУ Пласт, в акції взяли участь з українського боку пластуни Станиці Чернівці Пласт НСОУ, з боку Молдови – представники організації «Скаут Молдова». Захід відбувся за сприяння відділу у справах сім’ї молоді та спорту обласної адміністрації у рамках Форуму молодіжних організацій Буковини. Цього року передача вогню молдавським скаутам відбулася вже втретє.

Пізніше цього ж дня також було здійснено передачу вогню греко-католицькій громаді м. Чернівців та церквам м. Сторожинець.

Нагадаємо, щороку представники австрійської телерадіокомпанії ORF та австрійські скаути беруть вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Цього року пластуни одинадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати вогонь на кожну Святу вечерю.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

Читайте також
Суспільство Священик-волонтер ПЦУ з Чернігова просить депутатів не давати землю благодійній організації, за якою стоїть УПЦ МП
Вчора, 12:55
Суспільство Священик РПЦ покинув парафію та дружину й поїхав воювати в Україну
Вчора, 11:14
Міжконфесійне На Черкащині нарікають, що московський священнослужитель самовільно переосвятив криничку
Вчора, 10:56
Суспільство У Луцьку освятили гарнізонний храм нацгвардійців
Вчора, 10:30