Зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим та іншими керівними особами парламенту відбулася 28 липня у приміщенні парламенту.
Релігійні діячі запропонували налагодити постійний діалог Верховної Ради з релігійною спільнотою, як складовою частиною громадянського суспільства, повідомляє Інститут релігійної свободи.
ВРЦіРО висловила прагнення брати участь у громадському обговоренні законопроєктів, пов’язаних із діяльністю релігійних організацій та у різних напрямках співпраці релігійних спільнот з представниками держави та суспільства.
Рада Церков звернула увагу керівництва парламенту на необхідності врахування зауважень громадськості до проєкту Закону «Про медіа», щоб зберегти в Україні свободу слова. Зокрема, раніше ВРЦіРО звертала увагу на недоліки антидискримінаційних положень цього закону, які несуть у собі ризики для конституційного права на свободу вираження поглядів.
Також ВРЦіРО висловила свої аргументи проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відомої як Стамбульська конвенція) в нинішньому її вигляді. Натомість релігійні діячі пропонують обговорити шляхи використання наявних в законодавстві України механізмів та подальшого вдосконалення нормативно-правових документів для впровадження більш ефективних програм підтримки жертв домашнього насильства.
Під час зустріч також порушувалося питання прийняття комплексного Закону «Про військове капеланство» в редакції, узгодженої представниками конфесій.
"Переконані, що системний і конструктивний діалог і постійна взаємодія між Верховною Радою та релігійною спільнотою дозволить ефективно вирішувати складні суспільні проблеми, уникаючи непорозумінь і протестів, які виникають щоразу на тлі браку громадського обговорення важливих законодавчих змін", — сказав головуючий у ВРЦіРО Митрополит Епіфаній, Предстоятель ПЦУ.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запевнила Дмитра Разумкова і присутніх керівних осіб парламенту про готовність делегувати фахівців від різних конфесій для постійної взаємодії з профільними комітетами та парламентськими фракціями у форматі робочих груп та публічних консультацій. Такий підхід, на переконання Ради Церков, дозволить вирішити означені вище та інші питання якісно та в інтересах багатоконфесійного народу України.
У листі, переданому Голові ВР під час зустрічі, ВРЦіРО навела і інші актуальні питання державно-конфесійних відносин, які потребують вирішення в діалозі між парламентом і релігійною спільнотою.