• Головна
  • Новини
  • «Чорні археологи» розкопали поховання монахів й розкидали кістки у руїнах костелу...

«Чорні археологи» розкопали поховання монахів й розкидали кістки у руїнах костелу

12.09.2016, 11:28
«Чорні археологи» розкопали поховання монахів й розкидали кістки у руїнах костелу - фото 1
У селі Лешнів Бродівського району Львівської області так звані «чорні археологи» розкопали поховання монахів, що знаходяться під долівкою у старому занедбаному Бернардинському костелі.

2_18pg.jpg-rrrr.jpgУ селі Лешнів Бродівського району Львівської області так звані «чорні археологи» розкопали поховання монахів, що знаходяться під долівкою у старому занедбаному Бернардинському костелі.

Що знайшли «чорні копачі» у криптах – невідомо, пише ЗІК, проте, сліди їх варварської роботи наявні – людські кістки розкидані у руїнах костелу повсюди.

Нагадаємо, Бернардинський костел у с. Лешнів – сакральна споруда XVII сторіччя. У 1637 році в Лешневі завдяки старанням власника цих земель белзького каштеляна Матвія Лешньовського з’явилася римо-католицька парафія. Того ж року починають зводити кам’яний храм на честь апостола Матвія.

За іншими даними, приміщення для братів-бернардинів у поселенні почали будувати за наказом Лешньовського ще в 1629 році. У 1681 році в Лешневі сталася велика пожежа, внаслідок якої первісний костел було зруйнована так сильно, що він не піддавався відновленню. Тому на його місці зводять новий храм, який було освячено в 1697 році на честь апостола Матвія. У 1881 році костел знову пережив пожежу. Вже наступного року його двері знову відчинили для вірних після реставрації.

Під час першої світової війни вогонь знову палав у стінах костелу через потрапляння артилерійського снаряда. А потім – україно-польска війна 1918-1919 років, за якої і святиня, і дзвіниця костелу були зруйновані.

У 1923 році в костелі було проведено реставрацію. Наглядати за святинею на цей раз стали отці-францісканці. І лише після Другої світової почався повний занепад монастиря. Варто зауважити, що сьогодні костел в Лешневі, як і оборонні вали навколо нього, не мають жодного охоронного статусу.

Наслідки