З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» 5 грудня організував регіональний круглий стіл, присвячений презентації ключових результатів дослідження ризиків і вразливості цільових груп населення до торгівлі людьми та експлуатації під час війни.
На засіданні круглого столу за участі представників влади, правоохоронних структур, освітян, обговорювалися питання, які стали особливо актуальними саме зараз - ризики торгівлі людьми та їх експлуатації, рекомендації щодо превентивної роботи з протидії цьому. Також відбулася презентація онлайн-гри з безпечної міграції - «Щось пішло не так».
«Минулорічне дослідження ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми показало, що більше 30 мільйонів людей, які живуть в нашій країні, перебувають в особливо складній ситуації, що пов’язано з війною. За результатами цього дослідження було вирішено, що саме потрібно ще робити, щоб запобігти проблемі. Насамперед - проводити відповідні інформаційні кампанії і використовувати при цьому такі продукти, які мають «вірусне» розширення. Вони поинні містити алгоритм дій: як саме потрібно вчинити, щоб не бути використаним з метою експлуатації, або як поводитися, коли потрапив в таку ситуацію», - пояснює заступник директора БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ Наталія Козакевич.
За її слова, особливо важливі такі інформаційні кампанії серед учнівської молоді, зокрема, серед випускників професійно-технічних закладів освіти, які найбільш уражені до ризикованих пропозицій.
Онлайн-гру «Щось пішло не так», яку презентували на засіданні круглого столу, розробила Міжнародна організація з міграції. У ній пропонуються різноманітні сценарії, які описують ту чи іншу небезпечну ситуацію, в яку можуть потрапити емігранти в чужій країні, чи ті, хто шукає роботу в своїй також ті, хто їде в туристичну подорож та на відпочинок. Це, як стверджують фахівці, може допомогти зорієнтуватися в тих чи інших життєвих обставинах. Розрахована гра на людей різного віку, починаючи зі старшокласників.
Зі слів Наталії Козакевич, вагомим є також особистісне спілкування в малих групах з особливо вразливими категоріями людей з роз’ясненням відповідної проблематики і ризиків потрапляння в експлуатацію. Для цього потрібно організовувати дискусії, круглі столи.
Загалом, як стверджують фахівці, лише в Івано-Франківській області впродовж цього року було офіційно зафіксовано просто вражаючу кількість постраждалих від торгівлі людьми – 66 осіб, серед яких є також діти.