У Міноборони триває робота із запровадження у ЗСУ служби військового духовенства. Капелани служитимуть не лише в армії, але й в Нацгвардії та прикордонній службі.
У Міноборони триває робота із запровадження у ЗСУ служби військового духовенства. Капелани служитимуть не лише в армії, але й в Нацгвардії та прикордонній службі.
Заступник міністра оборони України - керівник апарату Петро Мехед заявляє, що до кінця року планується запровадження служби військового духовенства.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав 11 серпня під час брифінгу.
Мехед зазначив, що у Міноборони триває робота із запровадження у ЗСУ служби військового духовенства.
“На виконання розпорядження Кабінету міністрів про службу військового духовенства, капеланську службу у Збройних силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі, протягом цього року опрацьовано положення про службу військового духовенства Збройних сил України та положення про відповідні органи... Запровадження служби військового духовенства у військах прогнозується до кінця цього року”, - сказав заступник міністра.
Як повідомлялося, Кабмін у липня 2014 року прийняв розпорядження про службу військового духовенства (капеланську службу).
Створення капеланської служби передбачається не тільки в армії, але також у Національній гвардії та Державній прикордонній службі.
Передбачається, що "основним призначенням військового священика (капелана) є релігійна опіка особового складу Збройних сил України та членів їх сімей, з метою заохочення, поглиблення релігійного життя, сприяння укріпленню позитивних рис характеру та моральних цінностей".
Священнослужителі, які запропоновані релігійними організаціями та пройшли відбір, працевлаштовуватимуться з укладенням трудових договорів на посади у ЗСУ. Вони належатимуть до духовного персоналу та матимуть статус військових священиків (капеланів) з відповідними правами.