Created with Sketch.

Цьогоріч виповнюється 30 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ватиканом

15.01.2022, 12:16

Цьогоріч відзначатимуть 30 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ватиканом. А це вже ціла історична епоха і сьогодні є всі передумови для того, щоби стосунки між двома державами вивести на новий рівень. Про це розповів Українському Радіо Посол України у Ватикані Андрій Юраш.

За словами посла, його головне завдання полягає у тому, щоби підтвердити про те, що з одного боку Україна дуже потребує слова підтримки, розуміння з боку Апостольської столиці, а з іншого боку Україна повинна показати, що і сама Апостольська столиця, будуючи цілу систему своїх взаємин із цілим світом, і зокрема зі Східною Європою, не може витворити цієї довершеної системи без України.

"Більш ніж два роки Україна не була представленою у Ватикані на рівні Надзвичайного і Повноважного Посла. Останній рік і Ватикан не мав свого нунція в Україні. Він прибув лише минулої осені. Осінь 2021 року була своєрідним плацдармом і точкою відліку, від якої стартувала, якщо не нова епоха, то принаймні нова сторінка взаємин між Україною та Ватиканом. Україна отримала надзвичайно потужного, вмотивованого і дуже неформального нунція — Вісвальдаса Кульбокаса, який хоче, працює та намагається показати абсолютно всіма своїми діями, щоб він є людиною, яка опинилися в нашій державі не випадково. У ці найближчі місяці він налагодив взаємини з усіма гравцями, завдяки чому відбулося прискорення взаємин із Апостольською столицею.

У відповідь Україна інтенсифікувала пошук свого Посла у Ватикані", — повідомив Андрій Юраш.

Він розповів про історію дипломатичних відносин між Україною і Ватиканом від 1919 року.

"Ще в період існування Української Народної Республіки були встановленими дипломатичні взаємини, які засвідчили те, що Апостольська столиця уже в той час розуміла потребу новоутвореної політичної одиниці незалежної Української держави. Обставини тоді були іншими. Тоді ще не існувало Ватикану в теперішньому його статусі. Послом від України в Апостольській столиці тоді був граф Михайло Тишкевич — дуже відома фігура.

Багато хто говорить, що трагедія тогочасного українського Посла у Ватикані полягала в тому, що на превеликий жаль, під тиском наших північних сусідів, українська державність не збереглася, і тому український представник у Ватикані втратив ту політичну базу, на основі якої він перебував. Тобто втратив свою формальну легітимність через політичні процеси в нашій державі.

Сьогодні ми не можемо допустити цього в жодному випадку, ми повинні врахувати всі моменти, як за часів періоду УНР, так і періоду після 1992-го року, коли налагодилися і були встановленими дипломатичні стосунки.

До України планує прибути Державний секретар по зв'язках з іншими державами Апостольської столиці архієпископ Поль Річард Галлагер, який буде говорити про теперішній стан наших взаємин. Де-факто цей візит буде першим реальним кроком у підготовці до папського візиту, якого Україна очікує найближчим часом", — наголосив Андрій Юраш.

Читайте також
Католики Папа: "Не забуваймо про мученицьку Україну, що дуже страждає"
15 січня, 09:17
Католики Папа: Катування полонених – це потворна річ
15 січня, 10:32
Католики У Ватикані розпочалася квітнева зустріч Ради кардиналів
15 січня, 09:30
Католики Папа закликав молитися за дітей у країнах, де є війни
15 січня, 08:54