Created with Sketch.

COVID-19 не зупинив: Вифлеємський вогонь уже прибув до Відня

18.11.2020, 12:20

Прекрасну різдвяну традицію – Вогонь миру з Вифлеєму – не змогла зупинити навіть пандемія коронавірусу! Вогонь, запалений палестинською дівчинкою над місцем народження Ісуса Христа у Вифлеємі, вже прибув до Відня.

Про це повідомляє Vatican news.

Суворі правила, пов’язані з пандемією, що привели до закриття кордонів та храмів, змусили провести цю церемонію в інший спосіб. Ініціатор цієї традиції, радіо ORF у Верхній Австрії, повідомив, що в ці дні світло з Вифлеємського грота вже запалилося.

Перша згадка про Вифлеємський вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників Хрестових походів привіз цей вогонь з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких. Прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати «Вифлеємський вогонь миру» – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц, щоб донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом – у лікарнях, дитячих будинках, тощо. Цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути й від 1988 року з допомогою скаутської естафети вифлеємський вогонь почав мандрувати світом, спочатку тільки Європою, а згодом у різдвяний час він запалав на всіх континентах.

Традиційно австрійська телерадіокомпанія ORF обирала одну австрійську дитину, яка відзначилась добродійною діяльністю, для того, щоб запалити вифлеємський вогонь від лампадки, що висить над срібною зіркою, яка вказує на місце народження Ісуса Христа у вифлеємській базиліці Різдва Христового. Оскільки цього року умови не дозволили австрійській дитині поїхати в Святу Землю, то Вогонь миру запалила дев'ятирічна Марія Хурі з Вифлеєму.

Школярка з палестинської християнської сім'ї у Вифлеємі прийняла це завдання з великою радістю. «Ми з сім'єю пишаємося тим, що стали частиною цієї прекрасної різдвяної традиції», – сказала вона. Потім місцевий телеоператор Валід Камар у спеціальному контейнері перевіз вогонь миру з Вифлеєму в Тель-Авів, а звідти літаком австрійської авіакомпанії AUA його доставлено до Австрії.

В студії телерадіокомпанії ORF в Лінці вогонь миру 16 листопада 2020 року офіційно вітали губернатор Федеральної землі Верхня Австрія Томас Стельцер і регіональний директор ORF Курт Раммерсторфен. Томас Стельцер наголосив, що цього року, в ці особливо складні часи, вогонь миру з Вифлеєму стане не тільки важливим різдвяним символом, але, насамперед, знаком довіри та спільності.

Скаути, пожежні команди, Червоний Хрест, Асоціація Самарян, інші мирянські організації, парафії та окремі вірні прагнуть підтримати поширення вогню миру, але наразі невідомо, як саме це буде виглядати цього року, беручи до уваги суворі вимоги захисту від коронавірусу.

Щороку вогонь миру передавали з рук у руки, з одного скаутського осередку до іншого, долаючи кордони країн, єднаючи у передріздвяні дні християн не тільки Європи, але й багатьох країн світу. З Австрії через Польщу та Словаччину в середині грудня вогонь прибував також і в Україну, де ним піклувались різні скаутські організації України.

Вифлиємський вогонь миру розповсюджують по храмах, лікарнях, сиротинцях, в’язницях, його передають представникам владних структур, а вірні можуть взяти його до своїх домівок, щоб запалити різдвяну свічку та передати іншим.

Читайте також
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Вчора, 11:22
Культура У Києві стартує «Різдвяний тиждень»: що, де і коли відбудеться
Вчора, 11:10
Культура Перший в Україні «Забіг Звіздарів» зібрав у Львові пів мільйона гривень на потреби ЗСУ
Вчора, 10:40
Культура Представники скаутських організацій передали Президенту Вифлеємський вогонь миру
Вчора, 09:40