Cвященик із психотерапевтом запустили унікальний медіапроект «Не той формат»

Cвященик із психотерапевтом запустили унікальний медіапроект «Не той формат» - фото 1
Подкаст «Не той формат» – серії розмов про психологію та духовність. Автори ініціативи – отець Степан Мишковський,  священнослужитель у львівському храмі Всіх Святих Українського Народу УГКЦ  та  Марія Тракало, директор центру сімейної психотерапії Олександра Гальчинського.

Разом вони порушують гострі та болючі теми, про які соромляться говорити у суспільстві. Ведучі подкасту також розвінчують головний стереотип: духовність – не про побожність.

Про це інформує «Духовна велич Львова».

Щовівторка та щочетверга виходять серії подкастів в SoundCloud. На каналі наразі менше як десять епізодів, проте вони вже зібрали сотні прослуховувань. У першому сезоні ведучі говорять про психотерапію: стосунки, емоції та боротьбу з проблемами. А також про те, коли слід звертатися за допомогою до психолога, а коли – до священника.

«Унікальність такого проєкту у подкаст-форматі – ми говоримо про духовність простими словами. Ми покликаємось на буденні приклади, які близькі й зрозумілі слухачам. Це приятельські розмови про те, що, зазвичай, замовчують у суспільстві, – розповідає отець Степан. – Господь дав людям широкий спектр можливостей. Яким буде вибір – це крок за нами. Богу потрібні не відмінники, а живі стосунки».

Психотерапевт Марія Тракало каже, проблема сучасного суспільства – нездорове уявлення про особистісні патерни. Вона запевняє, агресія та любов до себе – не є гріхами, а надмірне терпіння й мовчання – можуть завдати шкоди людині.

«Фаховий психолог не шкодить людині, а психологія є добрим допоміжним інструментом, і зовсім не є загрозою для духовності", - каже Марія Тракало .

«Ми промовляємо до тих, хто зіткнувся вже з конкретними викликами і повинен вирішувати їх самотужки. Через подкасти ми закликаємо людину переглянути її духовне та психологічне життя, не ігнорувати внутрішній голос», – говорить отець Степан.

Автори подкасту зупиняти свій проект не збираються. Натомість вже проанонсували теми другого сезону епізодів.

«У наступних серіях ми говоритимемо про любов до себе і чому це не егоїзм. Ми порушимо тему, як пережити втрату близької людині, яка особливо актуальна в час ковіду та війни. Не менш поширена проблема у суспільстві – прийняття свого тіла та сексуальність, що не є гріхом у межах здорової духовності». Отець Степан Мишковський обіцяє – буде спекотно, гаряче й цікаво.

Нові випуски подкасту «Не той формат» виходять щовівторка та щочетверга о 12 год. Послухати подкаст можна на платформі SoundCloud.