Cвященик УГКЦ різко відреагував на спроби втягнути Церкву у політичні розбірки у Львівській міській раді

Доктор богослов’я, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко звернувся до новообраних депутатів Львівської міської ради та переобраного міського голови Львова Андрія Садового з проханням порозумітися, а також дорікнув Садовому через спробу втягнути Церкву у політичні баталії.

Cвященик УГКЦ різко відреагував на спроби втягнути Церкву у політичні розбірки у Львівській міській раді - фото 62308

 

Про це пише Вголос.

Так, після проведення першої сесії новообраної Львівської міської ради Андрій Садовий із чиновниками опублікували у соцмережах та своїх ЗМІ низку заяв із звинуваченнями в бік депутатів, які взяли участь в засіданні. Представники “Самопомочі” називали проведення цієї сесії “злочином”, заявивши, що вона була проведена без молитви та слова капелана.

Отець Юстин Бойко не залишив без уваги такі слова і розкритикував Садового з чиновниками за спроби втягнути Церкву у політичні баталії. “Я б жодним чином не вмішувався в цю справу, якби не дзвінки і фейсбучні дописи поважних людей про місце капеляна і Церкви у сьогоднішніх політичних баталіях у місті. На превеликий жаль, це вже гірка традиція Львова – колотнеча між міським головою і депутатами. Але, я переконаний, що згодом усі знайдуть порозуміння і продовжать працювати для добра громади міста Львова, яка їх обрала. Принаймні таку надію плекаю. Але, коли одна сторона твердить, що Церква на їхній стороні, а інша, що на їхній – мовчати годі. На чиїй стороні Церква? На стороні Бога Живого, який хоче, щоби усі люди жили в любові і злагоді, щоби вміли прощати, знаходити порозуміння, тощо. Тим більше, що усі обрані депутати визнають себе християнами, а Христа Спасителя як найголовніший орієнтир у житті.

Тому, у ці дні ми, священники, усильно молимося з вірними, щоби подав нашому народові мудрих і жертовних провідників на церковній і народній ниві. Саме так заповів нам молитися праведний митрополит Андрей Шептицький.

Якщо шановні місцеві політики хочуть, щоб Церква виступила арбітром у примиренні між ними, вони знають куди звернутися і, переконаний, провід Церкви їм у тому не відмовить. А покликатися на інститут капелянства для підтвердження правоти тої чи іншої партії, виходить поза межа віри і моралі“, – наголосив Юстин Бойко.