Created with Sketch.

Cвященик УПЦ (МП) поїде в Мексику, аби розвінчати міф про кінець світу

26.11.2012, 10:16

Cвященик УПЦ (МП) з Дніпропетровська Микола Несправа, автор книги про Папуа-Нова Гвінея, запланував нове небезпечну подорож. На початку грудня він відправиться у чергову свою дивовижну подорож - до Мексики.

Cвященик УПЦ (МП) з Дніпропетровська Микола Несправа, автор книги про Папуа-Нова Гвінея, запланував нове небезпечну подорож, На початку грудня він відправиться у чергову свою дивовижну подорож - до Мексики. Цього разу священнослужитель спробує розвінчати міф про кінець світу, який передбачали індіанці.

«Спочатку ми планували експедицію до Африки, але через дуже спекотний період, національний заповідник там вигорів, тому гіди порадили їхати туди в лютому або березні. Відтак ми переформатували нашу поїздку і відправимося в Новий Світ, точніше в Мексику, на півострів Юкатан, де існувала найдавніша цивілізація - майя», - цитує слова о. Миколи сайт Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП).

У Мексиці священик має намір зустрітися з групою вчених, що вивчають календар стародавніх індійців, і дізнатися їхню думку з приводу прогнозів і легенд майя.

«Дослідженням цього питання я займаюся достатньо давно. Навколо календаря майя утворилося багато міфів. Насправді він мав прикладний характер і в основному був прив'язаний до сільгоспробіт індіанців. Періодично він змінювався, структурувався і так далі. Календар розрахований до певного періоду, коли цей період закінчується, передбачалося, що жерці просто складали новий календар. Жерців більше не залишилося, і тому люди починають самостійно фантазувати, що буде далі. І ці фантазії вже переростають в якийсь психоз», - розповів представник єпархії.

О. Микола Несправа, крім того, хоче простежити взаємозв'язок між стародавньою культурою майя і біблійними сюжетами, а також розвіяти або підтвердити декілька особистих гіпотез.

Приміром, йому цікаво, хто вплинув на майя при будівництві пірамід. За його словами, індіанці не знали колеса, тим не менш, багато каміння при споруді пірамід оброблялися дисковою пилкою. У вчених є кілька різних думок про це явище, але в о. Миколи є своя гіпотеза на цей рахунок, яку він і збирається перевірити.

Разом з о. Микола Несправа в Мексику їде і колектив дніпропетровських дайверів. Усі разом вони збираються дослідити підводні мексиканські печери і погодувати найзлішу у світі акулу - бичачу.

За результатами експедиції о. Микола Несправа планує написати другу свою книгу. Але матеріали для неї священик буде збирати в декількох подорожах. У подальших планах - відвідати плем'я в Південній Америці, де до нині зберігся дивний шаманський обряд, коли під час бою добувають голову, її висушують, виварюють, роблять оракула і таким чином ворожать.

Читайте також
Культура Нехай світло Різдва нагадує нам, що Спасіння — це спільна дія, спільний шлях Божий і людський
Вчора, 17:55
Суспільство Патріарх УГКЦ: Кількість вірних нашої Церкви за час війни збільшилась
Вчора, 16:42
Світові Білорусь відкриває посольство у Ватикані
Вчора, 16:17
Культура Релігійні лідери України спільно привітали християн з Різдвом Христовим
Вчора, 16:00