Декларував себе як прихильник УПЦ МП, - речник ПЦУ про колишнього голову СБУ

22 січня, 13:21
Держава
Декларував себе як прихильник УПЦ МП, - речник ПЦУ про колишнього голову СБУ - фото 1
Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій (Зоря) вважає, що за попереднього голови СБУ, який відкрито себе декларував як прихильник Московського Патріархату, його підлеглі закривали очі на антидержавну діяльність представників УПЦ МП.

Про це він заявив у програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі".

"Власне, що є безпосереднім приводом до зміни в ставленні, мені здається, це абсолютно зрозуміло. Тому що за попереднього голови СБУ, який відкрито себе декларував як прихильника і вірного Московського Патріархату, ми бачили, які відбувалися речі. Ми бачили, що надсилали листи до місцевої влади з тим, що перехід громад з Московського Патріархату в ПЦУ не слід допускати. Бо це "провокуватиме Путіна на агресію", – сказав він.

Архиєпископ Євстратій зазначив: "Зміна керівника СБУ відразу змінила і ставлення до цих питань. І ми бачимо, що при новому керівництві, генерал Малюк особисто і в інтерв'ю про це казав, справді відбувається дослідження згідно з законом тих речей, які СБУ повинна досліджувати. Напевно, що за попереднього керівництва вони не хотіли помічати цих речей, якщо б не сказати гірше".