Created with Sketch.

Делегація РЄ повідомила про репресії проти українців і татар у Криму

15.04.2016, 10:40

Рада Європи вважає, що їй необхідний постійний доступ на півострів для спостереження за ситуацією з правами людини

Делегація Ради Європи повідомила про "випадки репресій" російської влади проти українців і кримських татар на окупованому півострові. Про це йдеться у доповіді делегації ЄС за підсумками поїздки в Крим у січні 2016 року. Про це інформує РБК-Україна.

Під час зустрічей делегації РЄ з численними представниками громадянського суспільства окупованого півострова, регулярно порушувалося питання зловживань окупаційних правоохоронних органів, зокрема під час обшуків, які часто спрямовані проти кримських татар і проводяться без ордерів і з "непропорційним застосуванням сили". Також порушувалася тема "зникнень серед українців і кримських татар".

"Випадки репресій здаються спрямованими на окремих опонентів - зокрема, кримських татар та українців - аніж відбивають політику колективних репресій проти кримських татар як етнічної групи", - йдеться у доповіді.

Крім того, люди, з якими зустрічалася делегація, повідомляли і про інші проблеми, однак вони "не мають прямого зв'язку з темами Ради Європи". Так, місцеві жителі скаржилися, зокрема, на неефективну бюрократію, широко поширену корупцію, ефект блокади (особливо щодо постачання води та електроенергії), а також вплив санкцій на ціни, торгівлю, подорожі.

За підсумками поїздки РЄ дійшла висновку, що їй необхідний постійний доступ у Крим для спостереження за ситуацією з правами людини.

"Деякі проблеми можуть бути розглянуті більш комплексно лише у тому разі, якщо Раді Європи під керівництвом генерального секретаря буде надано постійний доступ на півострів", - підкреслюється у доповіді.

Як РІСУ повідомляла, в анексованому Росією Криму системного характеру набуває також переслідування за релігійною ознакою. Про це свідчать результати аналізу ситуації в Криму представниками Кримської польової місії з прав людини.

«Найбільша кількість порушень свободи совісті і віросповідання відбувається у відношенні мусульман і православних Київського Патріархату», йдеться у повідомленні місії.

Кримські мусульмани і активісти перебувають під загрозою переслідування і викрадення. У домівках мусульман проводяться обшуки і вилучається релігійна література.

УСевастополі, Красноперекопську, Керчі та селі Перевальному закрили церкви УПЦ КП. У будинках священиків також  проводяться обшуки.

«На священиків Української Православної церкви КП чиниться тиск з боку ФСБ Росії та місцевої влади. Низка заходів кримського уряду (обшук в мечетях та інших культових спорудах та навчальних закладах мусульман, пошуки «забороненої», «екстремістської» ісламської літератури, створення Таврійського муфтіяту як альтернативного духовного управління мусульман Криму тощо) здатна привести до загострення ситуації і прискорення процесу радикалізації в середовищі кримських татар», – йдеться в повідомленні.

УГКЦ в анексованому Криму також змагається за реєстрацію. За словами Глави УГКЦ, зараз існує реальна небезпека для УГКЦ пережити в Криму те саме, що 70 років тому під час ліквідації сталінським режимом цієї Церкви.

«Після анексії Криму всі релігійні організації тут опинилися поза законом. Це відбувалося внаслідок певного законодавчого процесу, який встановив вимогу усім без винятку релігійним організаціям пройти процес реєстрації. Мабуть, служби держбезпеки Росії не мають якоїсь фантазії чи креативізму, застосовуючи старі механізми. Тепер УГКЦ в Криму очікує рішення щодо своєї долі, тобто до якої категорії нас намагатимуться зарахувати і яку термінологію до нас використати: регуляцію чи ліквідацію», – зазначив Патріарх Святослав.

Читайте також
Культура Представники скаутських організацій передали Президенту Вифлеємський вогонь миру
Сьогодні, 09:40
Католики Кардинал Краєвський доставив в Україну мобільну операційну
Сьогодні, 09:10
Католики Папа: Україна страждає, хай змовкне зброя і зазвучить коляда
Сьогодні, 08:55
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09