• Головна
  • Новини
  • Делегація Української Православної Церкви бере участь у третьому засіданні Міжсоборної присутності РПЦ...

Делегація Української Православної Церкви бере участь у третьому засіданні Міжсоборної присутності РПЦ

17.06.2011, 09:52
Делегація Української Православної Церкви бере участь у третьому засіданні Міжсоборної присутності РПЦ - фото 1
У засіданні бере участь Митрополит Київський і всієї України Володимир з делегацією Української Православної Церкви.

RPC.gifУ середу, 15 червня, в Червоному залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося чергове (третє) засідання президії Міжсоборної присутності Російської Православної Церкви, повідомляє «Православіє в Україні».

У засіданні також бере участь Митрополит Київський і всієї України Володимир з делегацією Української Православної Церкви. Серед учасників делегації, зокрема, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, керуючий справами Української Православної Церкви, архиєпископ Бориспільський Антоній, ректор Київських духовних шкіл.

Відкриваючи засідання, Предстоятель РПЦ представив порядок денний і виступив із повідомленням про роботу Присутності з листопада 2010-го по червень 2011 року.

«Одним із завдань Міжсоборної присутності є розмова із суспільством, – зазначив Патріарх Кирил. – Підготовлені тут документи розтлумачують, пояснюють, як жити в XXI столітті і залишатися християнином. Проте, насамперед, Присутність покликана розробляти експертні матеріали, що дозволяють Церкві ефективно здійснювати своє служіння у світі. Наприклад, у лютому поточного року в Інтернеті було опубліковано два документи: «Місце Помісних і Архієрейських Соборів у системі церковного управління» і «Ставлення Церкви до існуючих різноманітних перекладів біблійних книг». Ці проекти безпосередньо торкаються внутрішньої сфери церковного буття. Дійсно, виникають питання: чи слід частіше скликати Архієрейський Собор, для чого потрібен Собор Помісний, як використовувати переклади Святого Письма?

…Протягом довгих років Церква мовчала. Вона мовчала, насамперед, тому, що такими були зовнішні умови. У нас не сформувалися навички внутрішньої, розумної, сповненої церковним духом дискусії про становище Церкви і про існуючі проблеми. Але минулий рік свідчить про те, що Міжсоборна присутність дійсно стала тим місцем, де ми можемо, не виходячи за рамки канонічного порядку, вільно обговорювати проблеми, що стоять на порядку денному Церкви».

На засіданні президії були розглянуті проекти документів «Процедура й критерії обрання Патріарха Московського і всієї Русі», «Проект наукового перевидання Тріодей у редакції Комісії з виправлення богослужбових книг при Святішому Правительствуючому Синоді» та «Церковнослов'янська мова в житті Руської Православної Церкви XXI століття».

За результатами обговорень було прийнято рішення передати проекти на відгук в єпархії, а також опублікувати з метою проведення громадської дискусії.

Також на засіданні відбудеться дискусія про принципи інформаційного висвітлення діяльності Присутності. Крім того, члени Міжсоборної присутності обговорять низку інших питань.

Нагадаємо, що перший пленум Міжсоборної присутності відбувся 28-29 січня 2011 року. Цей радний орган був створений 27 липня 2009 року на засідання Синоду Руської Православної Церкви, що пройшов у Києво-Печерській Лаврі в дні першого візиту в Україну  Патріарха Кирила.