Created with Sketch.

Демограф розповіла, скільки дітей має народити кожна українка для відтворення поколінь

30.05.2023, 12:04

Для того, щоб забезпечити просте відтворення поколінь в Україні, кожна жінка має народити після війни щонайменше дві дитини, але це буде малоймовірно реалізувати на практиці.

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова в інтерв’ю "Українській правді" сказала: "У 2021 році 1,2 дитини на одну жінку народжувалося. А для того, щоб забезпечити просте відтворення поколінь за українських умов смертності, треба, щоб пересічна жінка за своє життя народила десь 2,15 дитини".

На її думку, відтворення поколінь за українських умов смертності наразі є неможливим.

Абсолютно ні (нереально - ред.) В жодній країні Європи такого немає (народжуваності на рівні 2,15 дитини на жінку - ред.).

Щодо 2022 року, то ми оцінюємо рівень народжуваності десь у 0,9 дитини на одну жінку. Катастрофічне падіння народжуваності ми очікуємо у 2023 році.

Під час війни ця тенденція, безумовно, буде поглиблюватися, але гірше, ніж у 2023 році (навіть якщо у 2024 війна триватиме), я не думаю, що буде. Ми розраховуємо, що показник буде десь 0,7 дитини на одну жінку".

Читайте також
Держава Львівська облада звернулась до Зеленського з пропозицією запросити Папу Лева XIV до України
Сьогодні, 13:03
Держава У Почаївській лаврі вже розпочалася перевірка
Сьогодні, 10:40
Держава Почаївську лавру перевірять на зв’язки із забороненою в Україні релігійною організацією, - ДЕСС
30 травня, 12:27
Держава Громадська рада при МОН обговорила актуальні питання взаємодії держави, освітньої сфери та релігійних організацій
30 травня, 09:20