Created with Sketch.

Держава може лише сприяти об’єднанню Церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

11.08.2015, 09:30

Таку думку висловив експерт Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков, посилаючись на Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Державна влада не вправі стимулювати об’єднання релігійних спільнот, вона може лише сприяти цьому процесу.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, таку думку висловив експерт Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков, посилаючись на Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації».

"Не викликає сумнівів, що об’єднання Православ’я в Україні є надзвичайно важливим для суспільної стабільності та розвитку держави. Водночас усвідомлення цього може створити спокусу перед представниками державних інституцій стимулювати цей процес, не чекаючи готовності до такого об’єднання з боку вірних відповідних Церков і зняття внаслідок переговорного процесу проблемних питань, які створюють перешкоди для такого об’єднання", – зазначає Решетніков.

За його словами, "проголосивши, що те чи інше об’єднання є справою національних інтересів, держава в особі своїх відповідних представників заганяє себе у пастку: або доводити проголошене до логічного завершення усією міццю свого апарату, нехтуючи при цьому позицією представників відповідних релігійних спільнот, або шукати винних і звинувачувати їх у антидержавній позиції, якщо таке об’єднання внаслідок неготовності до нього вірних відповідних спільнот не відбулося".

"Глибоко переконаний, що це як не відповідає демократичним засадам, зокрема у сфері державно-конфесійних відносин, і європейським цінностям, до яких ми прагнемо, так і не сприяє нормальним відносинам між державними та релігійними інституціями", – підкреслює експерт.

Щодо спільних молитовних заходів, Решетніков зауважує, що їх проведення має передбачати розуміння державними службовцями всієї делікатності релігійної сфери.

«Очевидно, що такого розуміння нині багатьом бракує, як посадовцям, так і журналістам. Тому, на жаль, таке враження, що часто спрацьовує проста логіка: спільний молебень – хороша справа, тому ті, хто не взяв у ньому участь – погані, незалежно від причин. Але така прямолінійність здатна лише шкодити гармонійній розбудові державно-конфесійних відносин і сприяти розпаленню міжрелігійних протистоянь», – наголошує Решетніков.

 

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08