Державні та церковні лідери України та Польщі вшанували жертв насильства на Волині під час II Світової війни

Державні та церковні лідери України та Польщі вшанували жертв насильства на Волині під час II Світової війни - фото 1
У неділю, 9 липня, у катедральному храмі РКЦ святих Петра і Павла у Луцьку Глава УГКЦ Святослав разом з апостольським нунцієм в Україні архиєпископом Вісвальдасом Кульбокасом, архиєпископом Станіславом Ґондецьким, Головою єпископської конференції Польщі, владикою Віталієм Скомаровським, єпископом Луцьким і Головою єпископської конференції України, представниками ВРЦіРО, за участі Президентів України та Польщі взяв участь у молитовному вшануванні пам’яті жертв насильства на Волині під час II Світової війни, з нагоди 80-ліття трагедії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Вшанування пам’яті жертв розпочалося зі спільної молитви примирення.

Згодом очільники держав запалили свічки пам’яті як знак вшанування пам’яті жертв трагедії.

«Разом вшановуємо всіх невинних жертв Волині! Памʼять нас єднає! Разом ми сильніші», — написав президент Володимир Зеленський у Telegram та опублікував спільні із польським Президентом світлини.

Після молитви примирення було звершено поминальну Святу Месу, яку очолив Апостольський нунцій в Україні у присутності Президента Польщі Анджея Дуди.

«Ми зібралися на молитву в серці Луцька. Цінність має така молитва, яка змінює серце кожного з нас», — підкреслив Апостольський нунцій. Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас назвав три ознаки, які є необхідними для правдивого навернення і прощення.

Першою ознакою є щирий плач за всіма жертвами 80-річної давнини, яких було десятки тисяч.
Другою характеристикою навернення є прощення.

«Третьою характеристикою навернення є здатність любити, - сказав він, - Рани минулого заважають нам любити сьогодні. Яку більшу розраду ми можемо принести жертвам? Яку більшу радість ми можемо принести самому Богові й Спасителеві? Без сумніву — це досконала любов, про яку нам розповідає апостол Павло».

З духовним словом до присутніх звернувся також Блаженніший Святослав.

«Ми сьогодні тут, довкола Божого престолу у Луцьку, чуємо як небо і земля, живі й померлі одним голосом кажуть одні одним: прощаємо і просимо прощення!» — підкреслив Глава УГКЦ.

«Це є дивна таємниця Пресвятої Євхаристії, яка єднає в єдиному небі: поляків і українців, живих і померлих. Ми відчувамо себе єдиним Божим народом: католики обох обрядів, православні й християни інших віровизнань. Тут довкола престолу ми відчуваємо, що є один Господь, одна віра, одне хрещення. Одне і те саме небо для поляків і українців, для людей різних народів і національностей», — сказав Патріарх УГКЦ.