Created with Sketch.

Держдеп США: мерія Одеси продовжує дискримінувати греко- і римо-католиків

17.06.2020, 11:48
Кафедральний храм УГКЦ в Одесі

Греко- і римо-католики Одеси продовжують відчувати дискримінацію з боку міської влади.

Про це йдеться в недавно опублікованому звіті Державного департаменту США про свободу віросповідання в Україні за 2019 рік, передає «Думська».

Автори документа відзначають, що представники Української Греко-Католицької Церкви неодноразово скаржилися на мерію Одеси, яка багато років відмовляє цій релігійній організації у виділенні землі для будівництва повноцінного храму.

«Думська» писала про цю ситуацію. Мерія навіть не приховує, що прислухається до думки Одеської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату, яка називає боязкі прохання греко-католиків «здійсненням агресивної експансії уніатства».

Кілька років тому у інтерв'ю Предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук) охарактеризував відносини своєї Церкви з одеською владою так:

«Якщо мова йде про сприйняття нашої громади або про ставлення до неї, то я б сказав, що сьогодні в Україні саме в Одесі вона найбільш дискримінова. Ми досі не можемо домогтися права мати власний храм. Ви бачили наш кафедральний собор - це маленьке напівпідвальне приміщення. За всі роки існування спочатку Одесько-Кримського, потім Одеського екзархату ніяких зрушень не відбулося. Тому я думаю, що ситуація з греко-католиками в Одесі - це лакмусовий папірець, індикатор того, наскільки Одеса може називатися «порто-франко» і вважати себе дійсно відкритим містом. Ця відкритість означає, в першу чергу, ментальну відкритість і свободу від упередженості щодо тих чи інших релігій, організацій або Церков».

Але повернемося до звіту Держдепу. Трохи краще йдуть справи у римо-католиків, але дискримінацію відчувають і вони.

У 2015 році громада з великими труднощами домоглася визнання права власності на костел Святого Петра на Гаванній і лише зовсім недавно отримала можливість оформити землю під кафедральним собором Успіння Пресвятої Богородиці на Катерининській, про що просила міськрада майже три десятиліття.

У Московського Патріархату таких проблем ніколи не було - ця організація отримує в Одесі все, що хоче, варто лише згадати.

Зараз католики продовжують боротися за повернення будівель і приміщень, відібраних у них радянською владою. Йдеться, зокрема, про будівлю семінарії на Буніна, 23, яку зараз займає НДІ зв'язку.

Читайте також
Держава Єпископа ПЦУ відзначено медаллю "За розвиток Запорізького краю"
Сьогодні, 11:27
Держава Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» неефективно використав 29,5 млн грн, — Рахункова палата
Сьогодні, 09:28
Держава Договір з УПЦ МП про безоплатне користування Кирилівською церквою в Києві закінчується 30 січня 2025 року
31.12.2024, 09:52
Держава Глава УГКЦ зустрівся з міністром освіти і науки України
31.12.2024, 08:56