Держдума в середу прийняла в третьому, остаточному, читанні закон, який передбачає атестацію чи додаткову освіту в РФ для священнослужителів, які навчалися раніше за кордоном і вперше приступають до здійснення Богослужінь в Росії.
Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.
Закон після внесення був доопрацьований, зазначив голова профільного комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об'єднань Сергій Гаврилов.
"З урахуванням поправок закон передбачає, що священнослужителі та релігійний персонал, які пройшли навчання за кордоном і вперше приступають до здійснення Богослужінь, інших релігійних обрядів, до місіонерської або викладацької діяльності на території РФ, до початку здійснення Богослужінь, повинні отримати додаткову професійну освіту в сфері основ державно-конфесійних відносин в РФ ", - сказав Гаврилов.
За його словами, це можна буде зробити в духовних освітніх організаціях або в федеральних державних освітніх організаціях вищої освіти РФ.
Вони також повинні будуть пройти атестацію у керівному органі зареєстрованої на території РФ централізованої релігійної організації відповідної конфесійної приналежності, зазначив глава комітету.
Будуть звільнені від отримання додаткової профосвіти і проходження атестації ті священнослужителі, які отримали іноземну духовну освіту і в вже здійснюють релігійну діяльність, зазначив Гаврилов.
Не буде потрібно переатестація священнослужителям, які приїжджають в Росію для здійснення разових Богослужінь, лекцій, якщо вони не є членами саме російських релігійних організацій, пояснив глава комітету.
Крім того, як повідомив Гаврилов, поправки передбачають, що громадським організаціям і громадським рухам буде дозволено використовувати у своїх найменуваннях вказівку на релігійну приналежність на підставі письмового погодження з централізованою релігійною організацією відповідної конфесії.
У пояснювальній записці йдеться, що прийняття поправок дозволить "не допустити участь в діяльності релігійних організацій священнослужителів, які отримали релігійну освіту за кордоном і поширюють релігійно-екстремістську ідеологію".