Десять років Божих благословень, - Глава УГКЦ на відзначенні ювілею Івано-Франківської митрополії

13.12.2021, 17:50
Культура
Десять років Божих благословень, - Глава УГКЦ на відзначенні ювілею Івано-Франківської митрополії - фото 1
Івано-Франківська митрополія святкує 10-річчя. На святкування прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

З нагоди ювілею митрополії 13 грудня відбулася урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив Патріарх Святослав.

Під час Богослужіння він привітав зі святом Андрія Первозваного.

Як наголосив першоєрах, апостол Андрій особливим чином пов'язаний з історією Київської Церкви, бо згідно з «Повістю временних літ», проповідував Христове Євангеліє на наших землях. І він також є особливим покровителем Івано-Франківської митрополії.

«Ми сьогодні зібралися у кафедральному соборі, щоб відсвяткувати десятиріччя Івано-Франківської митрополії, — підкреслив Глава УГКЦ. — Ці десять років були роками церковного будівництва, розвитку, великих Божих благословень. Ми хочемо сьогодні подякувати Господу Богу за те, що місія і свідоцтво Христової Церкви у наших часах за прикладом Андрея Первозваного з Божою поміччю звершується на цих землях».

Патріарх привітав першого в історії Івано-Франківського митрополита – владику Володимира Війтишина та наголосив, що архиєпархія-митрополія народилася також завдяки праці святих подвижників нашої Церкви, серед них — митрополита Андрея Шептицького, який закладав її основи".

Десять років Божих благословень, - Глава УГКЦ на відзначенні ювілею Івано-Франківської митрополії - фото 84046

Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин, в свою чергу, звернувся з вітальним словом, у якому подякував Главі УГКЦ за молитву та благословення.

«Коли говоримо про митрополію, то варто згадати, що ще у 1885 році відбулося становлення Станіславівської єпархії, яка понад століття була духовною матір’ю для вірних на наших землях, — розповів митрополит. — Пережила часи двох світових воєн та понад сорокалітнього переслідування і підпілля. А її єпископами були – Юліан Пелех, Юліан Сас-Куїловський, Андрей Шептицький, блаженний Григорій Хомишин. Після виходу з підпілля 1989 року, єпархія отримала назву Івано-Франківська і до неї увійшли нові райони – Галицький, Рогатинський, Долинський та Калуський. Правлячими архиєреями були – Софрон Дмитерко, Софрон Мудрий та я. 1993 року відбувся поділ єпархії - частина деканатів відійшла до новоствореної Тернопільської єпархії, також проголошено Коломийсько-Чернівецьку єпархію. 13 грудня 2011 року, отримавши згоду Синоду єпископів УГКЦ та Апостольського Престолу, Блаженніший Святослав проголосив заснування Івано-Франківської митрополії, у яку увійшли Івано-Франківська архиєпархія і Коломийсько-Чернівецька єпархія, яка 2017 року розподілена на Коломийську і Чернівецьку».

Зараз площа Івано-Франківської митрополії становить 22 тисячі квадратних кілометри, вірних - 756 тисяч, 778 священиків, 676 парафій, чернечих домів – 31, 193 богопосвячені особи. У митрополії діє Духовна семінарія св. Йосафата — тут навчається понад 190 семінаристів. Академія Івана Золотоустого – 230 студентів на стаціонарі і 190 на заочній формі. Католицький ліцей та Католицька школа св. Василія Великого, де навчаються понад 600 дітей під проводом сестер-василіянок. Три єпархіальні «Карітаси». ЗМІ: газета «Нова зоря», радіо «Дзвони», журнал «Слово», телестудія «Апостол». Медична клініка «Святого Луки».

Глава УГКЦ Святослав Шевчук перебуватиме в Івано-Франківську 13-14 грудня. Також з робочим візитом відвідає Технічний університет нафти і газу.