Діагноз хворій свідомості Путіна вже давно поставили отці Церкви, - Кирил Говорун

Діагноз хворій свідомості Путіна вже давно поставили отці Церкви, - Кирил Говорун - фото 1
Так архимандрит Кирил Говорун, богослов, викладач екклесіології, міжнародних відносин та екуменізму в Духовній академії Санкт-Ігнатія прокоментував звернення Путіна до росіян та визнання ним ОРДЛО.

"Подивився звернення Путіна. Перше, раджу подивитися його всім українським "всепропальникам", тому що воно дає величезний кредит українським зусиллям щодо відстоювання незалежності. Це такий собі маніфест російського "всепропальництва".

Друге - свідомість Путіна є мітичною. Він сам деміург і бранець цього міту. Путінський міт про історію - маніхейський. Для нього сили добра і зла мають матеріальні втілення - Росію та НАТО відповідно. Україна ж - це кабачок. Маніхеї вірили, що овочі та фрукти містять найбільшу концентрацію елементів добра, що зкуті під оболонкою зла. Щоби звільнити ці елементи, їх треба їсти. Маніхеї вважали, що коли вони їдять кабачок, то звільняють добро з полону зла. Здається, саме з таких міркувань мітологізована свідомість Путіна прагне поглинути Україну.

Одне можу сказати, що діагноз такій хворій свідомості вже давно поставили отці Церкви, починаючи з Іринея Ліонського. Вона не має жодного стосунку до християнства, хоча й прикривається ним", - йдетьяс у дописі Кирила Говоруна у Фейсбук.