У Патріаршому домі у Львові 18 вересня розпочалася обов’язкова сертифікована програма для духовенства УГКЦ «Зцілення ран війни». Триденний курс для душпастирів відбувається за фінансової підтримки Канадського посольства та Канадського фонду для місцевих ініціатив, і складається з трьох напрямів: психічне здоров’я, душпастирство та богослов’я.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Організатором програми «Зцілення ран війни» для духовенства є Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. За словами п. Мирослави Полець, фахівця із проектів комісії, головна мета курсу — навчити священиків надавати фахову допомогу й опіку всім потребуючим, які постраждали внаслідок війни.
У першому курсі активно взяли участь душпастирі переважно зі Східних і Південних регіонів України, а також з інших єпархій УГКЦ. Священики мають нагоду поділитися досвідом та свідченнями, з чим вони стикаються у парафіяльному житті.
«Ми маємо бути залучені, щоби біль людей під час війни лікувати, а можливо навіть частинку болю брати на себе і співпереживати. Хочеться, щоб цей біль став стартовим майданчиком для відродження», — зазначив о. Олександр Богомаз, священник Донецького екзархату.
Викладач програми, директор Інституту психічного здоров’я УКУ, Олег Романчук розповів, які важливі навички здобувають священики на курсі: «Коли людина на сповіді скаже, що вона пережила зґвалтування чи після війни має ознаки ПТСР, то може не знати, що з нею відбувається. Але священник може допомогти їй це зрозуміти з надією, що є дорога зцілення, скерувати та бути поруч. Попри те, що фахова допомога — це дуже важливий компонент, душпастирський супровід є не меншим джерелом сили підтримки. Тому дуже важливо забезпечити душпастирський супровід з чутливістю і мудрістю».
По закінченню курсу всі учасники пройдуть тестування та отримають відповідні сертифікати. Програма «Зцілення ран війни» розрахована на священиків УГКЦ, однак заплановані також курси для дружин священиків і монашества.